Haluasin säilyttää vanhan numeroni, joten tilasin vaan uuden liittymän(dna), mutten ole vielä sanonut ikivanhaa (elisa tai saunalahti) edellistä liittymää irti. Uusi liittymän on jo aktivoitu.
Uusi liittymä ei kuitenkaan toimi, joten täytyykö vanha liittymä ensin irtisanoa, että uusi alkaa toimimaan? Vai onko kyse siitä, että aktivoinnin jälkeenkin joutuu odottaman vielä hetken aikaa?
Vanha ja uusi liittymä päällekkäin
sikaröh
1
320
Vastaukset
Hei sikaröh!
Mikäli olet siirtämässä vanhan numeron uudelle operaattorille, vanhaa liittymää vanhalta operaattorilta ei tarvitse irtisanoa, vaan uusi operaattori hoitaa sen puolestasi.
Jos haluat, voin tarkistaa, missä numeronsiirtosi on menossa. Rekisteröidy Palstan käyttäjäksi osoitteessa http://palsta.saunalahti.fi, lisää profiiliisi asiakasnumerosi ja lähetä minulle yksityisviestiä (http://elisa.to/Wenkku), niin tarkistetaan mihin numerosi on jäänyt jumiin!
Elina / Saunalahden Palstatiimi
http.//palsta.saunalahti.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-257515Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite986176Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1194276- 1554224
- 1631971
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.511893- 631852
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1461759- 451564
- 401539