Haluasin säilyttää vanhan numeroni, joten tilasin vaan uuden liittymän(dna), mutten ole vielä sanonut ikivanhaa (elisa tai saunalahti) edellistä liittymää irti. Uusi liittymän on jo aktivoitu.
Uusi liittymä ei kuitenkaan toimi, joten täytyykö vanha liittymä ensin irtisanoa, että uusi alkaa toimimaan? Vai onko kyse siitä, että aktivoinnin jälkeenkin joutuu odottaman vielä hetken aikaa?
Uusi ja vanha liittymä päällekkäin
1
197
Vastaukset
Hei sikaröh!
Vastasinkin tähän viestiisi toisessa ketjussa, mutta kopion vielä vastauksen tähän varmuuden vuoksi:
Mikäli olet siirtämässä vanhan numeron uudelle operaattorille, vanhaa liittymää vanhalta operaattorilta ei tarvitse irtisanoa, vaan uusi operaattori hoitaa sen puolestasi.
Jos haluat, voin tarkistaa, missä numeronsiirtosi on menossa. Rekisteröidy Palstan käyttäjäksi osoitteessa http://palsta.saunalahti.fi, lisää profiiliisi asiakasnumerosi ja lähetä minulle yksityisviestiä (http://elisa.to/Wenkku), niin tarkistetaan mihin numerosi on jäänyt jumiin!
Elina / Saunalahden Palstatiimi
http.//palsta.saunalahti.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873196
- 883033
- 681862
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä191822- 281722
- 211691
- 241687
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi331345- 481327
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91309