Finnairin lentäjille uusi kannustinohjelma
5
182
Vastaukset
- laupuas
No mitä sitten? Mikä oli asia"
- "uutisvirtaa"?
Aivan. Ja kuten voimme lukea, kyse on säästöpaketista, jonka mahdollinen huomattavan positiivinen vaikutus osakkeen arvoon ( 67%) palkitaan 5 % rahapalkalla. Osakkeen hinta on ollut vaadittu 4e viimeksi helmikuussa 2011 ja ollut nyt melko tasainen 2,5 e käytyään kesäkuussa 2012 pohjalla 1,75 eurossa.
Ts. jos osakkeen arvo 67% niin lentäjille maksetaan riidattomasta ja yhtiön toimintaa haittaamattomasta sopimisesta 5% kertaluonteinen palkan lisä. Tavoite on kova ja jos firmalla menee 2018 noin hyvin niin yhteistyökykyiselle henkilöstölle on asiallista antaa palkkio yhteen hiileen puhaltamisesta.
Näin asiat sovitaan aikuisten kesken.
- Ekonomisti2014
Ei tule laukeamaan nuo boonukset, pikemminkin osakkeen arvo tulee tippumaan kuin lehmän häntä.
Ei hätää veronmaksajat.- Realisti2014
Slloinhan se hätä veronmaksajille on vasta kaikkein suurin jos yhtiöllä menee huonosti. Ei ihan kuullosta ekonomistilta ellei sitten tuo 2014 ole syntymävuosi.
- Ötzalan, Turkista
WinAiri fuusioituu johonkin toiseen yhtiöön, jos vai joku huolii. Uusien koneiden saavuttua joku saattaa huolia. Mitenkäköhän osakkeiden sitten käy kun Finnair on osa Turkish Airlinesiä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271914
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001660Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561266Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?531145Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M31988Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51893Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47886Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44852Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56798