Sofi?

Miltä nimi Sofi mielestänne kuulostaa? Onko se vaan tyhmä lyhenne nimestä Sofia?
6299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

... todellakin typerä lyhenne. Mieluummin Sohvi.

Äänestä

se juuri on, kirjoitusvirhe! Sofia on kaunis, Sohvi ei ole. Myös Sofiia on kiva!

Äänestä

se on kiva sellaisenaan. Onhan se lyhenne Sofiasta, mutta mielestäni nimenä paljon parempi.

Äänestä

... tosin vielä parempi vaihtoehto olisi mielestäni Sofianna. Ei kuulostaisi niin "keskeneräiseltä". Mitäs siitä pidät?

Äänestä
  • Nätti, mutta luultavasti lyhentäisin sen kuitenkin Sofiksi. Pitää miettiä vielä, on tässä muutama päivä aikaa :)

    Äänestä

  • Äippä18 kirjoitti:

    Nätti, mutta luultavasti lyhentäisin sen kuitenkin Sofiksi. Pitää miettiä vielä, on tässä muutama päivä aikaa :)

    Sofi on ihana, kaunis nimi!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äippä18 kirjoitti:

Miltä nimi Sofi mielestänne kuulostaa? Onko se vaan tyhmä lyhenne nimestä Sofia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu