HELP ME!

HELP ME

Saan viikossa 5 € silloin kun vanhemmat muistaa antaa ja itse muistan pyytää. Minulla on 2 vuotias koira jolle haluaisin antaa mahdollisimman hyvän elämän. Haluaisin käydä sen kanssa agilityssä yms. Mutta mun rahat ei millään riitä siihen. Vanhempani vaan sanovat että kyllä se koira pärjää ilmankin. Mutta koirani on aktiivinen ja tiedän että se rakastaisi sitä! Eli; kuinka saisin rahaa? Siis muualta kuin vanhemmiltani. Kaikki asialliset ehdotukset tervetulleita! Olen 15, kohta 16 v tyttö.

4

153

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • koirarakas

      Oii mullakin on koira

    • koirarakas

      Oii mullakin on koira

    • Oletko ajatellut esim kesätoitä, tai jotain jos sulla on aikaa koulun ohella ;) Voisit myös joskus vaikka auttaa jotakuta ja hyvitykseksi saisit hieman rahaa. Pantti tölkeistä saa sen 15-40 snt, mutta pullojen kerääminen on että hidasta, myös työlästä ja epähygienista.

      • HELP ME

        Joo oon menossa ensikesänä kesätöihin ja en vaa keksi miten voisin auttaa ja ketä D:


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      93
      3641
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      29
      2393
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      142
      2049
    4. Toivon että kuulut elämääni

      Mutta aika näyttää miten läheisesti. Lupaan kertoa jossain sivulauseessa, kun muutan paikkaa.
      Ikävä
      34
      901
    5. Mikä on kaunein

      Ja hellyttävin hetki irl kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      44
      831
    6. En unohda sua

      En vaan unohda sua. Eikä se näköjään ole tarkoituskaan. Rakastan sua sitten omalla tavalla kauempaa kun mikään muu ei on
      Ikävä
      30
      820
    7. Mahdatko ymmärtää sitä

      Mä en selviä jollei me jutella kunnolla. Tarvitsen sua siihen. Etkä sä voi sitä tietää kun en ole ilmaissut mutta olen
      Ikävä
      61
      805
    8. Jorma Lind kuollut

      Ylen uutisankkurina 40 vuotta toiminut Jorma Lind on kuollut 85-vuotiaana. https://yle.fi/a/74-20230265 ARVl on näet
      Maailman menoa
      5
      789
    9. Kullan kemiallinen merkki on au

      Ei välttämättä. Mikä sun kullan merkki on?
      Ikävä
      40
      707
    10. Kyllä nainenkin voi ottaa yhteyttä

      Ja on ihan kiva jos ottaa yhteyttä mieheen. Minä ainakin olisin onnessani jos nainen ottaisi yhteyttä. mies
      Ikävä
      88
      692
    Aihe