Niin kuin kaikki tietää rakennustyö maalta varastetaan paljon tavaraa, niimpä voitkin tehdä tässä nimettömänä tunnustuksen mitä olet varastanut niiltä työmailta joilla olet ollut töissä?
Mitä olet näpistänyt työmaaltasi ?
3
200
Vastaukset
- Vitsaus se on
Itse en rakennuksilla ollessani varastanut, mutta melko paljon näitä tapauksia siellä sattui. Minultakin varastettiin joitakin työkaluja, mutta ei mitään kalliimpaa, eikä kai kavereiden toimesta.
Monet timpurit varustautuivat tulevana kesänä toteutettavaa omakotitalonsa rakentamista varten koko edellisen talvikauden. Kertoivat eräästäkin edesmenneestä kaverista 70-luvulta, joka kävi ruokatunnilla kotonaan syömässä, että kymmenen kilon naulalaatikko siirtyi joka käynnin yhteydessä kahvipullon seurassa "parempaan talteen". Töiden päätyttyä ehkä sama lasti samalla kyydillä. Sehän on naulalaatikko juuri sopivan kokoinen eväskassissa kuljettaa. - viron poika
Ma varastaa kaiki mika voi
- Helppoo on viedä
Minä varastin kerran Työntekijöideni Rahat.
Ylityökorvaukset ja Päivärahat lipsahtivat Lompakkooni.
Työpäällikön kanssa naurettiin Konttorilla makeasti ja tilattiin Talveksi Thaimaanmatkat.
Rasvanahkat vaan piti outoa narinaa hetken ja jatkoivat duunia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011039- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648