korttien tulkitsijalle kysymys....

villihevonen jana

hei,sinä joka jaksat katsantoa laittaa mulle,eläväiselle vanhemmalle naiselle,nostatko korttien kertomaa pöytään ja katsoisit nyt syksyn kortit? elän erikoista aikaa,elämääni tuli eräs henkilö,mies joka sekoittaa pakkaani jollain tavoin entisestäni...epämäärääinen suhde jossa olen roikkunut vuosia,on tinesä päässä ja aika olisi tehdä ratkaisuja.Mitä kortit kertovat nyt elämääni syksyyn? suhteessa epäluottoa ja intomhimoa,miten tässä meneen ,tapahtumia?

2

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Janalle

      Tällaista kortit halusivat tänään sinulle kertoa..

      Asian perustaa kuvastava kortti kertoo taisteluista, joita olet joutunut käymään. Taisteluja, joista kumpikin osapuolia on saanut huonon mielen, voittajia ei siis ole. Pöydän yllä leijuu pieni haikailu entiseen ja vanhoihin, ajan kultaamiin, muistoihin. Olivatkohan asiat sittenkään niin hyvin, kun miltä ne nyt muistuvat mieleen? Kannattaa miettiä vanhoja tapahtumia ja muistoja realistisesti, eikä elää liikaa menneessä.

      Kokemuksiasi kuvastava kortti kertoo ihmisestä, jolla on rikkaan elämänkokemuksen ansiosta paljon viisautta ja annettavaa. Kannattaa luottaa siihen sisäiseen viisauteen, jota sinulla on yllin kyllin ja anna sydämen kertoa vastaukset kysymyksiisi.

      Alitajuisesti olet heräämässä luonnolliselle, vilpittömälle ja nuorekkaalle suhtautumiselle elämään. Voi olla, että pian tulee hetkiä, jolloin tunnet pakottavaa tunnetta ottaa pieniä tanssiaskeleita tai lurauttaa jonkin pienen iloisen laulun :)

      Lähimenneisyyden kortti kertoo vielä lisää tästä vilpittömästä, eloisasta ja hiukan lapsenomaisestakin suhtautumisesta elämään. Ehkä tiedät itse parhaiten, miksi kortit nyt tätä niin kovasti korostavat?

      Lähitulevaisuuden kortti kehottaa miettimään ja pohtimaan omaa sisäistä totuutta, sitä mikä on mielestäsi oikein ja mikä väärin. Kukaan ei voi kertoa sitä sinulle. Lähitulevaisuudessa joudut edelleen hieman punnitsemaan asioita monelta kantilta ja meno voi tuntua hiukan huteralta, mutta olet kyllä oikealla tiellä ja pysyt pystyssä. Ja hassua kyllä, niin täällä edelleen muistutellaan suhtautumaan elämään iloisella ja leikkisällä mielellä. Monet suuret asiat tapahtuvat rennossa ilmapiirissä.

      Lisävaloa syksyysi tuova kortti kertoo jonkinlaisesta uudesta alusta rakkauden saralla, puhdasta rakkautta, uutta toivoa. Jotain herkkää ja kaunista on kyllä alkamassa. Kortti, joka näyttää sinut tulevaisuuden ympäristössä, kertoo, että paljon hyvää on jo ympärillä ja lisää tulee monelta suunnalta. Muista katsella ympärillesi. Yhteenvetokortti symboloi vapautta, turvallisuutta ja anteliaisuutta, josta muistutetaan nauttimaan ja jakamaan ympärille.

    • kiitollinen nainen

      kiitos sulle,t aloittanut

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      399
      8616
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      168
      2951
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      14
      1321
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1018
    5. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      66
      974
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      25
      936
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      61
      923
    8. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      913
    9. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      64
      862
    10. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      73
      844
    Aihe