Mahtaakohan la 6.11 olla pyhäpäivä ruotsissa. Pitäis mennä ostoksille ja olis hyvä et kaupat olis auki!
Vastatkaa!
misu
2
368
Vastaukset
- verkkofan
Yleensä kaupat ovat Ruotsissa auki, oli sitten arki tai pyhä. Joulupäivänä, Pääsiäispäivänä ja Juhannuspäivänä voivat olla kiinni kauppojen ovet, joidenkin, mutta ei edes silloin kaikkien.
Jos tiedät mihin kauppoihin olet menossa, niin niiden kotisivuilta näkyy, milloin ovat auki. Ja esim. tukholman matkailusivulta käy ilmi useimmat aukioloajat. - kalenteriin vilkaisija
Näyttää olevan pyhäpäivä Ruotsissa kalenterini mukaan. Mitä se sitten merkinneekin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1656222Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv932796Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?921781Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am391487Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91226- 491015
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23928- 21913
- 66912
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122903