Yksinkertaisesti sellainen kysymys, että mistä löysitte oman kultanne? Samalla voitte toki kertoa ensimmäisistä treffeistänne, jos haluatte. :)
Tytöt
17+1
1083
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
En ole tyttö, mutta ensimmäisen kultani löysin kaivoksista hakkuureissulla. Siinä kävi silleesti, että ensiksi tuli pelkkää hiiltä ja hiiltä... Lopulta kuiteski löysin sen oman "kultani" sieltä. Sitte mä vittu kuolin! Joku zombi tuli takaa.. LOL
Jonnella on taas hauskaa. Koita oikeasti keksiä jotain hauskaa tai sitten jätä vastaamatta.
Alle siis oikeita vastauksia, kiitos.
Timohan se siinä mitä sä tämmösillä paskoilla sivustoilla pyörit? Ja teit sä jo elokuvan tosta tarinastas
mut mites on elämä kulkenu amerikassa
Jos tulisit suomeen kutsuisin sinut sauna kaljoille
mutta nyt tuo "aloittaja" naureskelee sulle älä välitä hän on vain epätoivoinen paska...kun ei saa ikinä kultaa:)
Klondikessa nuoruuden päivinäni.
Oltiin samoissa bileissä, mutta mulla oli paska fiilis ja olin sivummalla, niin jätkä tuli jutteleen ja avauduttiin toisillemme. Aamulla herättiin jätkän kämpiltä, ei muistikuvaa miten me sinne päädyttiin. Jätkä toi mulle aamupalan sänkyyn ja istuin sängyssä koko aamun sen kainalossa armottomassa darrassa. Romanttista eikö?
Pakko myöntää, ettei kovin romanttiselta kuulosta. Kiva, kun saatiin tänne kunnollinenkin vastaus. Lisää vaan tulemaan. :)
Ei olla kyllä jätkän kanssa enää missään tekemisissä eikä seurusteluunkaan asti päästy, mutta oli samassa koulussa pari luokkaa ylempänä ja jossain vaiheessa kouluvuotta huomasin katselevani häntä koko ajan ja tajusin ihastuneeni. Yhteinen kaverimme kertoi minulle että poika puhuu minusta tai minuun vihjaten koko ajan hänen seurassaan ja päätin rohkaistua ja laittaa pojalle viestiä ja siitä se keskustelu lähti. Juteltiin pari viikkoa, jonka jälkeen näimme ensimmäistä kertaa kahdestaan koulun ulkopuolella. Nähtiin toisenkin kerran hieman myöhemmin, mutta sen jälkeen tapahtui jotain emmekä puhuneet enää toisillemme. Nyt harmittaa koska tajusin kuinka täydellinen poika olisi ollut.
Ikävää, että näin pääsi käymään. Kuitenkin oli hyvä juttu, että rohkaistuit laittamaan viestiä, sillä yleensä siitä se lähtee. :)
Apua, itsekin tapasin poikaystäväni ensimmäistä kertaa bileissä :D Me istuttiin kahdestaan ulkoporeammeessa talvella vaatteet päällä ja juotiin kuoharia, koska ei jostain syystä jaksettu muiden seuraa. Sit me jossain välis otettiin bussi ja lähettiin märissä vaatteissa meille, käytiin saunassa ja nukuttiin yö vierekkäin lusikassa. Jännä miten pienestä meidänkin juttu alko, kun kuitenkin kohta neljä vuotta ollaan oltu yhessä
Neljä vuotta on jo paljon yhteistä aikaa. Jatkakaa vaan samaan malliin.