VR mainostaa alennuksia tietyillä reiteillä tiettyyn aikaan ennakkoon ostettuna. Yritin 15 minuttiia löytää näitä alennusmatkoja, mutta uppouduin suohon. Mitään ei löytynyt. Ainoastaan sekavia mainoksia lapsiperheille, Pietariin menijöille ja kahvinjuojille yms.
Pitääkö ensin liittyä joksikin jäseneksi Veturiin tms, että saa niitä alennuksia? Tätä ei sanota selvästi missään.
Löysin kyllä mainintoja reiteistä ja alennetuista hinnoista, mutta niitä kohtia ei voinut kllikata auki ruudulla eikä lähettyvilläkään ollut kohtaa, jossa ohjattiin alennetuille reiteille ostamaan ja maksamaan. Kun hain normaalilla matkahaulla matkoja, siellä ei alennuksia näkynyt.
Joskus viime talvena näitä alennuksia tuli automaattisesti normaalin matkahaun yhteyteen ja homma toimi ilman temppuja. Nyt tästäkin systeemistä on tehty perinteisen vaikeaa, kun näköjään kaiken maailman stailaajat, kaupparatsut ja konsultit "kehittävät VR:n brändiä".
VR:n sekava alennussysteemi
2
244
Vastaukset
- Veturilainen.
21:08
Oulu - Helsinki Pikajuna › Lähijuna 07:00 1 09:52 33,00 €
Tuossa yksi esimerkki alennuksesta viikko etukäteen alennuksesta eli 22.10.2014. Mutta se matka kestääkin melkein 10 tuntia.
Eli alennukset ovat vain pitkillä ja hitailla vuoroilla. Eihän ne alennuksia myy suosituille vuoroille.
Ja juu, on pakko olla jäsen Veturi-ohjelmassa jotta saa käyttöönsä monet alennukset.- SuperTiiviste
Kyllä saa alennuksia nopeisiin vuoroihin, kuten pendoon Hki-Tre-Hki, mutta systeemi on todella nykyään sekavampi kuin ennen.
Katsot alennuksia > Kirjaudut Veturiin > Katsot alennuksia > Järjestelmä ei näytä, että olet jo Veturissa. Kummallista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 19311646
- 585509
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462807- 402425
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k141949Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131891Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441875Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut291784Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61526Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta421498