Huollossa oli ilmestynyt tuollainen tiedosto työpöydälle.
Mihin sitä mahdetaan tarvita/on tarvittu? Kolltaan jotain 5 megatavua.
Mihin sitä mahdetaan tarvita/on tarvittu? Kolltaan jotain 5 megatavua.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Se on troijalainen, drivermax exelle sukua...vie takaisin huoltoon!
Sitä se tuskin on.
Sitä se todennäköisesti on. Epämääräinen ajureiden "apuohjelma", josta ilmaisversio ja maksullinen versio (wtf...) ja levittäjä sivusto, joka tunnetusti tykkää sisällyttää asennuspaketteihin roskaa.
Malwarebytes-Anti-Malware ei sano siitä mitään.
Ei myös MSE.
No ei kai kun eivät nuo tutkat tunnista kuin jotain 30-35% olemassa olevista viruksista ja tunnetuista MSE sitten jotain 30-50% luokkaa.
Toisekseen nykypäivän haittaohjelmat eivät ole klassisia viruksia, joten noilla leluskannereilla ei tee muuta kuin skannailee lämpimikseen.
Valtaosa haittaohjelmista asentuu nimenomaan käyttäjän luvalla.
Siitä on asennettu kaikki ajurit kerralla koneeseen.
Aika ihmeellinen huolto jos tollasia pilipaliapuohjelmia käyttää ajureiden asennukseen eikä vaivaudu hakemaan uusimpia ohjaimia valmistajan sivuilta. Noista ohjelmista kun ei aina tiedä. Puhumattakaan siitä, että jättää asiakkaalle työnsä säätämiset näkyville.
Lisäkseen toi ohjelma on ladattu Cnetistä, joka pakkailee ihan oikeisiinkin ohjelmapakkauksiin haittaohjelmia / vastaavaa.
Ei olis alalla töissä ollessa kyllä tullu moinen mieleenkään. Ihme amatöörejä ollu asialla.
Niitä pikkupuljuja on joka kylässä missä pikku pena asuu kellon ympäri ja väittää olevansa ammattilainen.
No ei siinä mitään, mutta luulis penalla sitten olleen aikaa oikeasti perehtyä ihan perusasioihin. Ilmeisesti pena ei ole penaalin terävin kynä.
Poistoon vaan. Sillä ei tee mitään.
AMD Catalyst install Manager
Entäs tuo? Sekin sinne on tullut.
Kyseessä oli näytönohjainkortin kondensaattorien palaminen ja sitä korttia ei huollossa saatu kohtuudella vaihdettua, joten olivat ottaneet käyttöön sen emolevyyn integroidun näyttöliitännän---->. ATI RAdeon X1250
Tossa on sen näyttiksen ajurin asennuspaketti. Se on ihan valmistajan sivuilta ilmeisesti, ainakin nimen perusteella.
Se voi ollakin koneella.