Jenna ja Dani rikkoi sääntöjä

kaikkiikko

Jenna antoi selvästi Danille tupakkaa aidan läpi illalla. Oli aika amatöörimäinen teko.

Toivottavasti kelvoton tuotanto on tilanteen tasalla ja ottaa huomenna kaikki röökit ja muut bilepakin tuotteet pois. Jenna häätöäänestykseen myös.

Nyt mitataan tuotannon todellista toimintaa. Veikkaan kyllä että nussija-muijalle ei seuraa mitään rangaistusta.

28

947

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hadzgh<AWE

      ja taas vaihtoi kessu omistajaa.

      Jenna on niin paljon rikkonut sääntöjä että saisi nyt lähteä ulos talosta.

      • töllön katsoja

        Dani kutsuttiin päiväkirja huoneeseen. Aamulla varmaan rankkua.


    • jhöglyf

      nONNII. vIIMEINEN KERTA OLI NIIN HÄPEÄMÄTTÖMÄN RÖYHKEÄ että BB:n oli pakko toimia. (sori caps)

      Nyt sais Jenna oikeesti kanssa lähteä veks. Kyllä se nyt viimein tajusi mikä kusipää toi Dani on. Danin takia joutuu ilmeisesti lähtemään.
      3 tai 4X antoi Danille tupakkaa.

    • lehmät lentää

      Tais olla sadan tonnin röökit siin sitte...!?

    • Jenna ulos?

      Jenna tunnusti antaneensa ne ja dani tunnusti ottaneensa ne vastaan.

      Jenna luulee joutuvansa lähtemään huomenna ulos talosta.

      Tuskin saavat kuitenkaan mitään kunnon rankkua, kunhan uhkailevat.

      Dani on tyytyväinen kun sai pilattua Jennan bileillan
      eikä sitä tunnu edes haittaavan vaikka Jenna sano suoraan
      lentävänsä huomenna ulos talosta, dani vaan naureskelee.

      • Rikkeet jatkuu

        Jenna "mie aattelin vaan danin parasta"

        no niin ja tyhmästä päästä kärsii ja maksaa.

        Dani pääsi yhdestä kilpailjasta eroon kätevästi.

        Kannattiko menettää 100.000 jätkän takia?

        ja nytkin se kokoajan rikkoo sääntöjä kertomalla päiväkirjahuoneen asioista.


    • bb 2014

      Toivottavasti lentää suoraan pihalle..

      • .........

        Kaippa se laitetaan vaan häätöäänestykseen


    • malbooro

      Saattavat saada vakavan varoituksen.

    • Fani2014

      Aikaisemmat sääntö rikkomukset mukaan lukien. tulee vakava varoitus tai sitten suoraan pihalle.

      • Vladimir Putin

        Tuskin saavat mitään merkittävää rankkua. Onhan tämä jo nähty! Ja on tuo Daniboy vittumainen jätkä. Vaikuttaa nauttivan, kun Jenna kärsii. Ja Jenna on niin polonen, että hyppäis kaivoon, jos Daniboy käskee. Danihan ohjailee Jennaa miten haluaa. Kyllä nyt pitäs molempien saada, samanlaiset rankut. Tai jopa häätö. Ihme touhua, kun ei mitään tapahdu.


    • Tuliko mitään?
    • Fani2014

      talon säännöissä tukee seuraavaa

      Missään olosuhteissa asukkaat eivät saa antaa häkkiseinän läpi tavaroita toisilleen. Kaikki tavaraliikenne PITÄÄ tapahtua Vaihtoluukun kautta.

      Mitään tavaroita ei kuitenkaan saa antaa toiselle puolelle, muuten kuin Vaihtoluukun kautta

    • Fani2014

      Missä rangaistus viipyy?

    • uuhaauuhaa

      Joopajoo.

      Tää on suomen BB ja kaikki on huijausta.
      Mikään sääntö ei päde jos tyypit on tuotannon suosikkeja. (Siis omia)

      Eipä ole vaikea arvata ketkä on finaalissa:
      Jonathan, Dani, Jenna ja tietysti Jonathanin bestis Jonna.

    • heiheiheiiii

      Hei osaako kukaan sanoa mistä jennan harmaa paita on, jossa selässä halkeama? Siis sellainen kaunis leikkaus, joka jättää osan selästä paljaaksi. :)

    • Ulos vaan!!!

      MITEN VOI TUO JENNA OLLA NOIN HITON TYHMÄ??? EIKÖ MITÄÄN OPPINUT KIRON KIVIKOSTA SITTENKÄÄN???? TÄYS PÄSSI TUO TYTTÖ???

      Ei taida tyttö tietää miten kalliit oli tupakit tyhmälle Daltonille :))))

    • Pikkulympuska

      Rangaistus pitäisi ehdottomasti saada! Se olisi jopa Jennalle kasvattava kokemus, koska kotona ei ole kasvatettu eikä vaadittu mitään! Jenna on lisäksi niin sanoin kuvaamattoman ärsyttävä, diivailuineen ja oikutteluineen, että saisi häipyä äkkiä ja lopullisesti!!

    • GNZXM

      EI EDES TUPAKOITA OTETTU POIS.

      USKOMATONTA ETTÄ JENNA SAA POLTTAA TUPAKKAA.

    • kutta

      Näihän siinä kävi. Ei mitään rankkua.

    • toive25

      Tuleehan siiä rankkua tänään, toivottavasti suoraan häätöön!

    • 20+16

      Dani on sanonut moneen kertaan monessa eri tilanteessa että on tullut taloon kilpailemaan rahasta, eikä naisista ja että tämä on kilpailu eikä treffipalvelu. Silti jäbä on aina ihan paskana jos joku rankku tms. kohdistuu Jennaan, tai jos Jenna ei "huomioi" Dania "tarpeeksi". Hirveä alemmuuskompleksi ja mustasukkaisuus iski heti kun Jussi tuli uudeksi asukkaaksi. Dani kohtelee Jennaa kuin jojoa, jonka narun uhkaa katkaista kokonaan jos ei "jojo" meinaa temppuilla hänen mielensä mukaan. Huumoriksi yrittää naamioida Jennan kieputtamisen, mutta ei mene enää pitkään moinen touhu läpi ainakaan muille asukkaille. Ehkäpä he saavat aukaistua Jennan silmät.

      Jenna vikisi ja valitti kiron kivikossa ja vannoi ettei riko enää ikinä sääntöjä. Kivikosta päästyään Jenna jaksoi olla kokonaista kaksi päivää nöyrä ja henkisesti kasvanut, kunnes kyllästyi vetämään roolia ja sama rääkyminen jatkui jälleen. Danin ailahteleva käytös Jennaa kohtaan varmaan tuo oman lisänsä tämän käytökseen, mutta sama itsekeskeinen, keskenkasvuinen, huomiota kerjäävä, pilalle lellitty valittaja rääkyjä hän on kuin ennen kivikkoon menoakin. Jenna haukkuu Tuulikkia tämän selän takana ja valittaa sitten kun Tuulikki haukkuu päin naamaa. Tuulikki on kaikessa varmempi ja vahvempi kuin Jenna ja kaikki sen tietävät ja näkevät, joten Jenna on täysin hampaaton Tuulikin avatessa sanaisen arkkunsa. Jennalle ei siis jää muuta vaihtoehtoa kun puhua Tuulikista pahaa tämän selän takana.

      • mmaosfhövb

        Arvoisensa rankku olisi laittaa toinen ulos ja toinen suoraan äänestykseen.
        Kaikki muu on pään taputtelua.


    • Voi miten ujo!?

      Tuulikki ei edes hauku, vaan puhuu totta tai ojentaa pississtä, sitä arvon neiti ei kestä! Ootteko huomanneet, ettei kiljuhanhi uskalla enää näyttäytyä vähä pukeisena eikä tämä ollut porealtaassakaan! Dani tietysti kieltänyt, ja tollo uskoo!! Suihkussakin oli liivit päällä!?

      • Tuli vaan mieleen

        Kolmoselta tulee elokuva"vihollinen vuoteessani". Toivottavasti ei tämän pariskunnan tulevaisuus...


    • Hyi vittu

      Hyi saatana se jenna on luuranko bimbo.

      • vaaka mamboo

        Onko Dani jo patjansa päällä?


    • Anonyymi

      Ootko se Kuka tekee sarjoja🤩

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      121
      4150
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3445
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      67
      2067
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      219
      1521
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1412
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      240
      1101
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      785
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      736
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      20
      726
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      705
    Aihe