Edullinen sähkösopimus kerrostaloon

Jukis2

Suosittelen katsomaan kerrostaloasukkaille tarjouksen osoitteesta: http://www.sähkösopimuskerrostaloon.fi/ . Ei ärsyttävää kuukausittaista perusmaksua ollenkaan!

4

280

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • (╯°□°)╯ ︵ ┻━┻

      ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ ༼ つ ◕_◕ ༽つ ( ͡° ͜ʖ ͡°) (ಠ_ಠ) ლ(ಠ益ಠ)ლ ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

    • Kerrostalossa ei sähköä kannata kilpailuttaa. Kilpailutettava osuus sähkölaskusta on noin puolet kokonaislaskusta, lisäksi saat riesaksesi kaksi maksettavaa laskua yhden sijasta.

    • Yhteismittari

      Jossain kerrostaloissa sähkö sisältyy vastikkeeseen. Siinä voisi olla järkeä, koska jokaisessa sähkömittarissa on kallis perusmaksu, kaikki kulutettu sähkö muuttuu lämpöenergiaksi ja säästää näin talon lämmityskuluissa.
      Kokemuksia?

      • Idea on oikein ja samalla väärin. Sellaisessa AsOy:ssä ongelmia tulee esimerkiksi osakkaan tehdessä omalla kustannuksellan kylpyhuoneremonttia. Sähköistä lattialämmitystä ei voi sallia, koska muuten osakkaiden tasavertaisuus kärsii ja huoneistoa on kuitenkin aina halvempi lämmittää kaukolämmöllä kuin sähköllä. Sama koskee huoneiston muita sähkösyöppöjä, pahimmillaan joku osakas joka on vilukissa voisi lämmittää asuntonsa trooppisiin lukemiin muiden maksaessa suurimman osan kuluista. Jos on huoneistokohtainen mittaus ongelmaa ei ole, sen kun lämmittää (säästää silloin yhtiön lämmityskuluja) jne.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      22
      5564
    2. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      32
      4900
    3. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      29
      2814
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      34
      2374
    5. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      37
      2078
    6. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      15
      2028
    7. En ole koskaan kokenut

      Ennen mitään tällaista rakastumista. Tiedän että kaipaan sinua varmaan loppu elämän. Toivottavasti ei tarvitsisi vain ka
      Ikävä
      19
      1657
    8. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      12
      1611
    9. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      23
      1512
    10. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      29
      1489
    Aihe