Löytyykö inglesistä paikkaa mihin voi viedä matkalukemiset ja lainata uusia?
Löytyykö?
8
164
Vastaukset
- Löytyy
Lähin löytyy yleensä oman hotellin aulasta, tosin valikoima silloin suppea.
Olen myös käyttänyt lähistöllä asuessa hotelli Green Fieldissä olevaa Aurinkomatkojen toimistoa, siellä on aika paljon luettavaa. Kaikissa Suomalaishotelleissa on jonkin verran suomenkielistä kirjastoa,käytän itsekin aina näitä.
- taxitaxi
Olen myös käyttänyt AM:n toimiston kirjastoa Green Fieldin 2. kerroksessa. Sinne voi myös jättää omia kirjoja.
Nykyään ei tarvitse kirjoittaa vihkoon nimeä eikä hotellia. Kirjastoa voinee siis käyttää, vaikka ei olisikaan AM:n matkalla. Muistakaa palauttaa lainaamanne kirjat samaan paikkaan!!!
- Kohta tullaan
Mummolassa oli ainakin vielä maaliskuussa varsin paljon kirjoja ja lainasin sieltä. Olen myös lainannut edellä mainitusta Green Fieldistä.
Kyllä.Hotellista riippuen käytän"kirjastona"joko oman hotellin tai lähimmän "suomalaishotellin"kirjavaroja.Joissakin hotelleissa on jopa tuhansia kirjoja,usealla eri kielellä.
- Kirja1234
Mummolassa on varmasti Inglesin laajin suomi-kirjasto, seuraavaksi suurin AM:n kirjasto Green Field hotellilla, myös Iskelmäbaarissa toimii vaihtokirjapiste. Ja eri hotelleilla lienee pientä kirjavaihtoa olemassa. Parasta meille kaikille on periaate tuo tullessasi, vie mennessäsi :-)
- Kirja-Irja
Minulle sanottiin mummolassa et pitäis olla heidän asiakkaansa mikäli haluaa lainata kirjoja
- liian_pihi
Kirja-Irja kirjoitti:
Minulle sanottiin mummolassa et pitäis olla heidän asiakkaansa mikäli haluaa lainata kirjoja
no kai siekin ny se kahveen ees ois voinna ostaa, ei piä vaan kaljoo hotellissa ryystää
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun302786Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081817Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171800- 171414
Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si711279- 241235
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431168Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?761131- 311008
UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa98993