Kunnioita vanhoja, kun olet nuori.
Auta heikkoja, kun olet vahva.
myönnä virheesi, jos olet väärässä.
Eräänä päivänä elämässä olet itse
Vanha, Heikko ja Väärässä.
Elämä on ihmisen parasta aikaa
2
91
Vastaukset
- Kumpi vai kampi?
Sokeri ja viina yhtä pahoja, vain ryppyjä tekevät molemmat naamaan. Anoppini rakasti sokeria ja giniä.
Ja sen huomasi.
Nainen / mies sektorilla viina tekee tuhojaan.
Englantilaisten sarjojen huonoin puoli on se, että miehet kirjoittavat niiden kässärit.
Siks niissä seksikohtaukset ovat juuri tuollaisia kuin kerroit, nikki *Mä olen n..* Nehän ovat miesten päiväunia.
Ei nainen sellaisia suhteita haluu yleensä.
Vaan poikkeuksia ovat sitten ehkä viinaa juovat, viina lisää mieshormoneja = testosteroneja naisillekin, parta kasvaa ja himot samanlaiset kuin miehillä.
http://www.ksml.fi/uutiset/keski-suomi/alkoholi-tekee-naismiehen/875023 - TAVAN Ihminen
Kyllähän geneissä on iso aihe alkoholiriippuvuuteen. Toisaalta, jos ei altistu/altista itseään alkolle, ei synny riippuvuuttakaan.
Omat isoisäni kuolivat 7-kymppisinä, kumpikin alkoton, toinen tupakoimaton, toinen poltteli muutaman kopallisen viikossa.
"Perintötekijöillä on ympäristötekijöitä suurempi vaikutus alkoholismin kehittymisessä. Riippuvuudelle altistavat perintötekijät lisäävät alkoholisoitumisen riskiä 50 %:a. Riippuvuuden syntyyn tarvitaan kuitenkin aina altistumista alkoholille, geenit eivät siis pelkästään voi selittää kenenkään alkoholisoitumista."
http://www.thl.fi/fi/web/alkoholi-tupakka-ja-riippuvuudet/alkoholi/tietoa-alkoholista/alkoholi-ja-terveys/alkoholiriippuvuus/alkoholi-ja-geenit
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 646257
- 635639
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1284635- 573919
- 143825
- 323239
- 693021
- 592866
- 762647
- 471970