Kuinka luotettavina te pidätte täällä annettua tietoa, uskaltaako niiden perusteella toimia?
Luotsit varmaankin antavat pyyteetöntä ohjeistusta, entäs muut?
Luotsit varmaankin antavat pyyteetöntä ohjeistusta, entäs muut?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jotkut tuputtavat ( myös luotsit )omia mieltymyksiään joka paikassa, kaikki eivät välttämättä ole pyyteettömiä.
Jos ja kun täältä saaduilla ohjeilla toimii niin takuuta ei ole.
Tilanne on aivan sama koko netin kohdalla.
Melko luotettavana tosin kukaan ei voi taata että tieto olisi aina 100% luotettavaa koska olemme keskustelupalstalla.
Kyllä jos toimii niiden mukaan jotka on oikeassa.
"The Truth is Out There"
"Totuus on tuolla jossain"
Luotsien ohjeistukseen en luottaisi, varsinkin erään luotsin ohjeistus on suurimmalta osalta mutu-ohjeistusta (MUsta TUntuu) eikä kyseinen luotsi edes pyydettäessä perustele sanomisiaan minkäänlaisilla faktoilla (eikä muutakaan järkeviä perusteluita tule).
Joiltain käyttäjiltä tulee hyviä ja luotettavia ohjeita, ongelmana on niiden erottaminen epämääräisestä mutuilusta ja arvailusta. Osa ohjeista on myös selvästi ja jopa tahallisesti harhaanjohtavia.
Minä taas luotan luotsiin (Vapunen) hänen ohjeistuksistaan olen muutaman oivalluksen saanut. Ei kukaan ala täällä luotsiksi jollei hänellä ole vilpitön halu opastaa meitä vähemmän osaavia, luulisin ainakin.
Muihin suhtaudun melkoisella varauksella.
Ön lyötettävää tietöä muttä älöitelijä ei tiedä kykä ön öikeessä jä kykä ëi.
1. Minä olen oikeassa.
2. Jos joskus on erimielisyyttä asiasta sovelletaan kohtaa 1.