Pieni kysymys..

lyhyt vastaus kelpaa

..olen varannut matkan ja odotan sitä innolla, olen loman tarpeessa ja sen ansainnutkin, mutta minulla on kauheita pelkoja etten pääseekkään..onnistuuko matka siis? Ja rakkauselämä kaipaisi potkua,löytyykö sitä mistään?

3

223

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Matkaan; teet paljon tämän eteen nyt, edessä, juhlaa tai matkakuumetta jos tulkkaan oikein mutta saattaa merkitä myös kyvyttömyyttä siihen mitä haluaa ja otan lisäkortin mikä tarkoittaa pääsyä ongelmien ylitse. Jos toteutat matkaa: pessimismiä mutta myös että asiat järjestyvät ajallaan. En ikävä kyllä osaa koskaan antaa suoraa vastausta koska se on melkein mahdottomuus lukea korttien läpi, mutta ehkä tästä oli sinulle jotain suuntaviittaa. Jos kerrot milloin matka toteutettaisiin niin minulle olisi helpompi ennustaa jos matkaa tapahtuu kyseisenä aikana.
      Rakkaus syksyyn; jotain ehkä mielessäsi nyt, jos ei jotain tiettyä miestä niin romantiikkaa kaipaat ja mitä puntaroit. syksyyn luvassa toteutusta ja rakkauden iloa mikä luonnollista. Sinulla on mahdollisuuksia mutta keskityt pikku seikkoihin lähinnä ja mietit onko aihetta jatkaa siinä mitä kohtaat, tarvetta selkeyteen. Enemmän ensi vuoteen rakkaudessa mutta sen loppupuoliskolle, mutta jo alkuvuonna olet selvillä "mitä tehdä" ja odotat sen kääntyvän parhaaksesi.

    • lyhyt vastauskiittää

      kiitos sinulle, tiedän kyllä matkan ajankohdan (5viikon päästä), tiedän että siellä voin hengähtää ja olla oma itseni ja matka on erittäin tärkeä minulle.Rakkaudella ei nyt niin kiire kun on muitakin murheita,vaikka hyväähän sekin tekisi..

      • Katsoin jännityksellä näkyykö sinulle matkaa tälle ajankohdalle ja 5. viikolle tuli matka.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      190
      1776
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      40
      961
    3. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      926
    4. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      821
    5. 63
      684
    6. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      69
      638
    7. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      69
      620
    8. Olet niin tärkeä

      Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.
      Ikävä
      19
      571
    9. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      21
      557
    10. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      556
    Aihe