Finnairin uusi lounge

p**** läävä

On aina niin täynnä, ettei sinne edes viiti mennä.

10

273

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kontulan poijjaat

      Sul kuule pal oo asiaa mihinkään loungeihin. Käy ostamassa Alepasta keskikaljaa ja mene lentoaseman kellariin sitä juomaan. Ai mut mitäpä sä edes lentoasemalla tekisitkään. Kontulasta lähtiessä joutuu ostamaan seutulipun ja saldo taitaa olla nollassa ja parempi sijoitus se on ostaa Kontulan Lidlista sitä kaljaa.

      • Missä Kontula?

        Missä se Kontula mahtanee sijaita? Nimi viittaa jonnekin Kaakkois-Aasian maahan. Täällä tuo paikka vilahtelee tavan takaa


    • jees box

      Eilen olin kolmella.

    • 20+15

      Istuin tänään tuolla neljä tuntia odottamassa seuraavaa jatkolentoa kun edellinen kone tuli Helsinkiin myöhässä. Ihan hyvin tuolla oli tilaa, tosin omasta mielestä ei lähellekkään niin viihtyisä kuin non-schengen puolen lounge.

    • nimimerkki erkki

      No ei siinä juuri muutosta ole entiseen. Se vanha osa on yhdistetty ja respa on siinä ylätasanteella. Ilmeisesti olen siellä peak aikoina, kun ahasta on. Mieluummin melkein istun muualla. Ruoka(?)tarjoilu on tosi vaatimatonta.

    • Matkaaja666

      Oltiin just peak-aikaan pari päivää sitten, ja täyttä siellä oli, mutta kun meni peremmälle niin hyvin oli tilaa. Ruokatarjoilut olivat tosiaan hyvin vaatimattomat, mutta ennemmin siellä vatsansa täyttää vaatimattomalla pöperöllä kuin ostaa kentän (tai koneen) ylikalliita tarjoiluja. Aikalailla keskeneräinenhän se oli vielä, seinissä oli "tapetit" kiinni niiteillä jne., eli oletettavasti se siitä vielä paranee kunhan saavat viimeisteltyä. Fakta on kuitenkin että non-Schengen on paljon mielyttävämpi lounge.

    • 8+18

      Flyertalkilta lainattua: "The lounge is not ready yet. The reception area will be moved where the bubble chairs are now and vice versa. There will be a new open kitchen in November so probably this will make the area more airy."

      Ilmeisesti parannusta on siis vielä tulossa

    • 4+13

      Tuolla ei ollut mitään tekemistä Finnairin loungen kanssa.

    • ihan huono

      No minusta se non-schengen lounge on huono. Tai jos ois kunnon safkat ja tilaa, mikäs siinä sitten. Mutta kun ei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      166
      2149
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2102
    3. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      1552
    4. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      122
      1471
    5. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      467
      1293
    6. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      76
      1068
    7. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      53
      919
    8. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      891
    9. En enää koskaan äänestä vasemmistopuolueita

      Olen lähes aina äänestänyt SDP:tä ja pari kertaa Vasemmistoliittoa, sillä olen aina uskonut, että vasemmisto on se, mikä
      Maailman menoa
      231
      813
    10. Syntymän ja kuoleman aallot

      Seuraavassa tekstissä kerrotaan, mitä välittömästi kuoleman jälkeen tapahtuu. Syntymän ja kuoleman aallot Seuraavassa
      Hindulaisuus
      356
      798
    Aihe