Maailmankuulu artisti syytteessä raiskauksesta Tampereella

***

Kuka on kyseessä?

http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194933940701/artikkeli/maailmankuulu artisti syytteessa raiskauksesta tampereella.html

Pirkanmaan käräjäoikeudessa syytetään raiskauksesta yhden 1990-luvun kuuluisimpien yhtyeiden keulakuvaa. Maailmanlaajuisesti tunnettu yhtye on myynyt noin parikymmentä miljoonaa levyä, ja se on saanut kymmeniä kulta- ja platinalevyjä.
1990-luvun puolivälissä ja lopulla eurooppalaisen yhtyeen kappaleita ei voinut välttyä kuulemasta. Yhtye on viime vuosina keikkaillut lähinnä pienemmillä klubeilla eri puolilla Eurooppaa. Yhtye on keikkaillut myös Suomessa. Se on julkaissut useita albumeja myös viime vuosina.

7

435

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ****

      Mitä sillä on väliä? Heppu on vasta syytteessä, ja noin puolessa tapauksista syyte kaatuu. Ennen kuin on todettu syylliseksi sinä et tee tiedolla mitään. Hillitse typerä uteliaisuutesi.

    • bgbgbgbg

      oasis liam callagher mainitaan vauva-lehden palstoilla. tiedä sitten huhu vai valhe vai totta?

    • bgrfbrtb

      aikamoinen pamaus jos on hän kyseessä. Tulee nimittäin kansainvälinen skandaali. Ja etenkin kun ei saa tuomiota, niin suomalainen oikeusjärjestelmä paljastuu koko maailmalle pelkäksi vitsiksi!!!!
      Eihän tästä tuomita tule kuitenkaan, tietää sen ja siksi jäbä tulee oikeuteen! Lakimiehensä todennäköisesti kertonut hänelle ettei suomessa koskaan tuomita sana vastaan sana tilanteissa.

      • ****

        "Ja etenkin kun ei saa tuomiota, niin suomalainen oikeusjärjestelmä paljastuu koko maailmalle pelkäksi vitsiksi!!!!"

        Tuomio tulee varmasti. Kas kun käräjäoikeuden päätöstä kutsutaan tuomioksi oli se sitten vapauttava tai langettava. Kas kun oikeudenistunto ei lopulta voi päättyä ratkaisemattomaan.

        Noh, tarkoitit "tuomiolla" epäilemättä syyksi lukevaa tuomiota. sinulla joku kristallipallo, josta olet nähnyt hänen syyllisyytensä ilman järkevää epäilyä, vai miksi se paljastaa oikeusjärjestelmän mielestäsi vitsiksi, jos langettavaa tuomiota ei tule?

        Laita silmäsi takaisin kuoppiinsa ja pyyhi kuola suupielistäsi. Ehkä sitten pystyt johonkin rationaaliseen ajatteluun.


    • veikkaus.
    • ****
      • Tasaton arvo

        Aamulehti on poistanut jutun kommentointimahdollisuuden. Näitä rahastusyrityksiä ei haluta tunnustaa yleisesti sitten millään. Keskustelu tukahdutetaan toimittajien toimesta alkuunsa. Perättömän väitteen vuoksi syytetylle asia on vakava, mutta puolustusmahdollisuudet ovat kovin huonot, koska asiasta ei anneta yleisesti edes keskustella. Näissä asioissa eivät toimittajatkaan puhu tasa-arvosta mitään, vaikka nainen voi puhua aivan puuta heinää ja kaikki uskotaan. Ei miehen oikeusturva voi olla niin heikolla tasolla, että yhteisesti sovitun seksin jälkeen nainen voi päättää, onko seksi ollut raiskaus vai ei. Feministien mielestä näin ilmeisesti pitäisi olla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      80
      4207
    2. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      20
      2797
    3. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2674
    4. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1876
    5. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      25
      1706
    6. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      152
      1510
    7. Oletko harrastanut

      seksiä kaivattusi kanssa? 🤔
      Ikävä
      125
      1491
    8. Miksi miehet hermostuvat tyhjästä?

      Olen tässä viimeisen vuoden sisään pudottanut melko reilusti painoa mikä on sitten saanut useammankin lähipiirin aiemmin
      Sinkut
      101
      1402
    9. Nainen, se on vain karu totuus, että

      sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja
      Ikävä
      281
      1385
    10. Joko aiheuttamani pettymys

      on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.
      Ikävä
      93
      1346
    Aihe