apua derbi skootterini kanssa!:)

mulla olis tommen derbi gp1 open 50 2008 malli
oon jossain muissa eri vuosimalleissa nähnyt takakatevilkkuja ni saako tuohon noita takakatevilkkuja mistään jos saa ni voisko linkata:) ja miten tollasen vehkeen sais kulkemaan sen 50-63km/h ?
267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

etuvarissa pitäs olla sellainen kämmenen kokoinen levy ota se pois ja putkessa on hukkaputki niin tuki se.

siihen tarvitset rälläkän sekä hitsaus välineet (puikkohitsaus)

ekana vaa rälläkäl hukkaputki irti ja sit siihe joku metalli palan hitsaat kiini, jonka jälkee voit hitsata sen hukkaputken takas kiinni, ja ehkä se ois prasta poliisien kannalta

Äänestä
  • Nii.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


derbinomistaja kirjoitti:

mulla olis tommen derbi gp1 open 50 2008 malli
oon jossain muissa eri vuosimalleissa nähnyt takakatevilkkuja ni saako tuohon noita takakatevilkkuja mistään jos saa ni voisko linkata:) ja miten tollasen vehkeen sais kulkemaan sen 50-63km/h ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu