Sagamar

syksyn nainen

Hei Sagamar,
Ehtisitkö vilkaista mitä minulle näkyy?
Olen 28 vuotias tummahiuksinen nainen, hyvässä parisuhteessa ja työelämässä.
Oma perhe haaveena, ja asunnon vaihto suunnitteilla. Mitä näet tilanteeseen? Lapsia? Kihlausta? Pysynkö samassa työpaikassa?

2

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Perhetilanne: Kun katson lähivuosia korttien läpi niin perheelle on suotuisa aika kolmen vuoden päästä; täällä otetaan suurempaa vastuuta ja rakennellaan uutta, ja myöskin tämä aika sopii yhteen kun katson läpi työelämääsi eli neljäs vuosi liittyy uusien asioiden toteuttamiseen mutta nämä viittaavat voimakkaasti koti-ja hoitopuolelle, koska perhettä nyt toivot mielessäsi; jos näin on niin tämä on voimakas oman kodin ja hoivaamisen suunta; sinulla on aikaa organisoida ja toteuttaa jotain ihan uutta ja teet sen mahdollisesti vähän omissa oloissasi.
      Työpaikkaasi koskien niin säilytät saman paikan vielä, mahdollisesti ensi vuonna tulee uusi paikka sillä sain siellä muutoksen; jokin tekee tehtävänsä ja on valittava uusia teitä, ja kun katson lisää niin löydät uudet voimavarat ja tulkkaisin sen siirtona/muutoksena mikä vaatii henkilökohtaista vahvuutta ja avoimuutta ympäristölle.
      Kihlat; parin-kolmen vuoden vaiheilla hyvin suotuisaa aikaa, täällä kaikki yhteiset unelmat liittyen rakkaus-ja perheasioihin toteutetaan. Saan täällä myös selvää suuntaa mikä kuvaa parhaiten perhesuunnittelua ja lapsen syntymää.

    • syksyn nainen

      Kiitos vastauksestasi :)
      Pystytkö tarkentamaan työpaikka-asiaan? Vaihdanko kokonaan uuteen paikkaan vai säilyykö esimies uudessa työpaikassa?
      Mukava kuulla,että perhehaaveet toteutuvat. Olen löytänyt ihmisen jonka kanssa haaveet kohtaavat täysin, ja elämä tuntuu muutenkin turvalliselta.
      Lapsista on ollut puhetta ja yhteisissä haaveissa olisi vuoden päästä raskaus. Jäädään jännityksellä odottamaan onnistaako jo silloin vai venyykö mainitsemasi ajan verran.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      54
      4689
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      231
      3295
    3. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      263
      3231
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      112
      3212
    5. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      32
      1745
    6. 101
      1538
    7. Leo Meller on kuollut

      Mtä sääntöjen vastaista Mellerin kuolemassa?
      Helluntailaisuus
      166
      1140
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      64
      1004
    9. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      122
      957
    10. Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!

      Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."
      Maailman menoa
      34
      789
    Aihe