Katsotko tähänkin?

Sotku pois?

Miltä työasiat näyttää? Saanko töitä täältä vai tuleeko paikkakunnan vaihto eteen?
Kauanko menee näin samaa rataa asiat?

2

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinulle...

      Kortit vihjailevat vahvasti muutosta, vanhan taakse jättämisestä ja uuden aloittamisesta. Haasteena tässä on tietoisuuden puute. Asiat kyllä lähtevät rullaamaan, kunhan olet selvittänyt itsellesi mitä oikeasti haluat. Kukaan muu sitä ei voi sinulle kertoa. Kaipaat selkeästi jotain uutta, mutta et oikein tiedä mitä. Joskus on jätettävä se, mikä ei toimi. Tässä voisin sen tulkita paikkakunnan vaihdoksi.

      Keskity siihen, mikä sinulle on tärkeää. Kortit kehottavat rauhassa, luottavaisella ja rauhallisella mielellä miettimään oma päämäärä. Ole kärsivällinen ja yritä nähdä objektiivisesti ne mahdollisuudet, jotka ovat sinulla edessä työrintamalla. Tulevaisuus näyttää kyllä hyvältä, kunhan jaksat miettiä asioita selkeästi ja tasapainoisesti. Älä menetä toivoa, ole kiitollinen kaikesta, myös haasteista, hyväksi nykyinen tilanne. Tämä on tilaisuutesi kasvaa ja mahdollisuus muuttaa näkökulmaa tilanteisiin ja itseesi. Uuden alku on aivan lähellä!

      • Sotku pois?

        Kiitos. Olen sitä mieltä että paikkakunnan vaihto ei kannata. Odotus palkitaan täällä missä nyt olen näin sen olen miettinyt?

        Joskus on jätettävä se, mikä ei toimi. Tässä voisin sen tulkita paikkakunnan vaihdoksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ja taas ammuttu kokkolassa

      Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.
      Kokkola
      58
      5545
    2. Mitä siellä ABC on tapahtunut

      Tavallista isompi operaatio näkyy olevan kyseessä.
      Alajärvi
      95
      4491
    3. Helena Koivu on äiti

      Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      375
      2654
    4. Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?

      Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s
      Nettideittailu
      75
      1203
    5. Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.

      Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved
      Maailman menoa
      334
      1072
    6. Et ilmeisesti aio enää ikinä olla tekemisissä

      Että näinkö se menee
      Ikävä
      62
      881
    7. Kuvaile elämäsi naista

      Millainen hän on? Mikä tekee hänestä sinulle erityisen?
      Ikävä
      28
      863
    8. Sydämeni on sinun luona

      Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun
      Ikävä
      46
      846
    9. Trump ja Venäjä

      Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja
      Maailman menoa
      106
      817
    10. Jatkuva stressitila

      On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan
      Ikävä
      52
      799
    Aihe