Näin laihduin 6kg!

uusi elämä

Söin viikon ajan ainoastaan banaaneja ja kananmunia kuorineen ja laihduin 6kg viikossa!
Rasvan palaminen perustuu siihen että kuorissa on eniten hajottava entsyymejä. Siskoni mies on lääkäri, tiedustelin asiaa häneltä.Hänen mukaansa tämä on täysin loogista.
Testattu juttu, toimii! Tätä dieettiä aion noudattaa jatkossakin! Ystävieni mielestä näytän eloisammalta ja silmäni kirkkaammilta! Ja tunnen olevani pirteämpi!

4

278

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Äiti 38v

      Luin tällaisesta kans joskus ja kokeilin. Huomasin kyllä että toimiva juttu!
      Dieetin lopetettuani paino tuli ikävä kyllä nopeasti takaisin, ruokailutottumuksia täytyisi muuttaa pidempien tuloksien saavuttamiseksi....

    • fredrick

      Laihdutin kerran yhden päivän. Laihduin 15 grammaa.

      • jojo-ilmiö

        Olen joutunut painonhallinta jojoilussa suorittamaan vähintään alimman arvosanan. Kun paino on noussut 2 kg, se jo alkaa vaikeuttamaan astmaoireisiini.
        Vähennän iltavälipalat minimiin. Paino nousee yhä. Pistän sisäisen äijäni lujille niin kauan, että paino lähtee laskuun. Kolmantena päivänä paino on jo alempi.


      • välipalashow
        jojo-ilmiö kirjoitti:

        Olen joutunut painonhallinta jojoilussa suorittamaan vähintään alimman arvosanan. Kun paino on noussut 2 kg, se jo alkaa vaikeuttamaan astmaoireisiini.
        Vähennän iltavälipalat minimiin. Paino nousee yhä. Pistän sisäisen äijäni lujille niin kauan, että paino lähtee laskuun. Kolmantena päivänä paino on jo alempi.

        Jälleen vuorossa nälkiintymisilmiö. Syönnin jälkeen tupsin jotain kevyemppä. Se tekee kovan nälän. jojoilu jatkuu. Jos kova nälkä jatkuisi, olisi 5 kg lisäpainoa pian totta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      192
      6576
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      106
      5483
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      124
      3441
    4. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      264
      3399
    5. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      86
      2418
    6. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      3
      2135
    7. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1826
    8. Läppärit kahviloissa

      Aika omituista nykyään, että mennään ”trendikkäästi” tekemään lämppärillä töitä kahviloihin ja viedään moneksi tunniksi
      Kahvilat
      47
      1784
    9. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      52
      1751
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      98
      1386
    Aihe