Millainen on sää Prahassa joulukuussa? Onko joki jäässä ja ovatko kaikki nähtävyydet auki?
Prahaan joulukuussa.
5
558
Vastaukset
- pragare
Tyypillisesti sää on päivisin hieman nollan yläpuolella, mutta joinain talvina sielläkin on ihan oikea talvi, jopa alle -20C!
- Prahan konkari
Sää on Prahassa tosiaan joulukuussa oikullinen ja vaihteleva kuin naisen mieliala (miesten mielestä). Saattaa olla plusasteita, mutta kannattaa varautua jopa kunnon pakkasiin ja lumipeitteeseen. Joki on sitten jäässä sen mukaan vaan pakkasella,eli suhteellisen harvoin. Maisemat on kuitenkin aina kauniit, koska Praha on arkkitehtuurillisesti vaikuttava.
Prahan säästä ja muusta kaupunkiin liittyvästä, kuten historiasta, nähtävyyksistä, shoppailusta, ruokailusta jne. saat esimakua loistavalta sivulta:
http://kaupunkilomalle.com/praha
Jollei se saa matkakuumettasi nousemaan, niin sitten ei mikään!! - 28-v
Prahan joulumarkkinat olivat pettymys mutta rasitteenamme on useiden Saksan kaupunkien vastaavat.
Kotiuduimme tänä aamuna. Keli oli 0:n kahden puolen. Yöllä hieman miinuksella, päivällä plussalla.
Nuoriso on vielä Keski-Eurooppalaisen kohteliasta.- Siellä käynyt
Kävimme viime vuonna sekä Prahan että Brnon joulumarkkinoilla. Minusta Brno oli parempi. Praha oli kaupallisempi ja saksalaisempi. Auton vuokraus siis minusta kannatti.
- cd.cz
Siellä käynyt kirjoitti:
Kävimme viime vuonna sekä Prahan että Brnon joulumarkkinoilla. Minusta Brno oli parempi. Praha oli kaupallisempi ja saksalaisempi. Auton vuokraus siis minusta kannatti.
Kukin tyylillään, mutta junalla olisitte päässeet noin 15:llä eurolla mp/hlö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18222389Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant789599Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.427591Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va856399SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896093Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485082HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1154740Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1054466Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942185Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821469