juoru-ukkoja viitasaarella, ei kai sentään.
onko totta
yllättynyt
4
290
Vastaukset
- pohojalaanen
Asiaahan nuo kirjotteloo. Lienevätkö kirjoottajat sitte ukkoja vaiko akkoja, en tierä...
- yhteisetpolut.
Thjooo,ei täällä kaikki elä kokomuslaisten pilvilinnoissa vaan enin osa köyhiä ja omilla aivoillaan ajatteleviä,rauhaa rakastavia ihmisiä jotka toivovat myös tasavertaisa kohtelua naapureidenkin taholta.
- tavan tallaaja
Thjooo, totta puhut. Olen kyllä huomannut, että kaikkein kateellisimmat paskiaiset löytyvät demareiden ja miksei myös kepulaistenkin riveistä.
- hvugtfuhjk
ftdydyrfuyu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1676444Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv982979Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1021835Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am441554Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko101266Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m81144- 131137
- 511087
- 171040
Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751023