Auto toimi siihen asti ok.Yhtäkkiä kun olin lähdössä, niin auto käy aina 3-5sek ja sammuu. Epäilin bensapumpun relettä ja vaihdoin sen tänään, mutta ei auttanut.
Mahtaisko olla bensapumppu? Vikakoodot luettu omalla latteella,ei antanut mitään vikakoodia.
Almera -03 1,8 käy 4sek ja sammuu
4
305
Vastaukset
- Nissanin rassaaja
Todennäköisesti bensansyöttö sammuu jostain syystä, oisko joku anturivika, voi olla se bensabumppukin. Akku kengät kannattaa tietysti tarkistaa, että ei ole löysällä.
Ja sitten vielä takapenkin vois ottaa pois ja katsoa löytyykö sieltä bensapumpulle menevä johto ja jos siinä on liitin, se kannattaa tarkistaa, että ei ole hapettunut tai muuten vialla. - Almeraman
Vikakoodia ei edelleenkään. Kävi eilen jo n.5-6 sek ennen sammumista. Tänään liikutin autoa n.20cm ja heitin vaihteen päälle. Sen jälkeen koitin käynnistää niin auto ei käynnistynyt lainkaan eli tuntuis että vois olla esim. nokka-akselin tunnistin.
- Almeraman
Korjaamolle piti hinauttaa.
Vikana oli viallinen massavirtamittari. - allumies 1.8 2004
Ilmamassamittari ja 1-lamda anturi menee siinä 140tkm kohdalla, oireet juurikin kuvatunlaiset. Molemmat uusien niin putoaa polttoaineen kulutus ja alavääntö 1500r/min palaa takaisin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4843314Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1512348- 1352182
Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel361673Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71625Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2131426Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1771404Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien141274- 91182
- 571126