ad-aware

Millä hitolla tän vanhan ad-awere personal kutosen saa pois,en saa poistettua ainakaan (muuta tai poista avulla)ja uutta ei saa sit millään suomenkieliseksi.jossain vaiheessa kielen asennusta lukee c:program files\lavasoft\ad-avare 6, eli siinä vaiheessa missä lukee BROWSE.eli tuntuu kuin yrittäisin asentaa sitä suomi versiota tähän vanhaan awareen.Jos joku viisas vois antaa selkeet ohjeet.käyttis Xp
6715
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

vikasietotilassa(f8)

Äänestä

Jossain vaiheessa asennusta kysyy poistetaanko aiemmat versiot vastaa tähän kyllä, se-version asennus ohjelma poistaa vanhan version. Kieli-päivityksen asennat viimeiseksi.

Äänestä

Minulla oli sama ongelma eikä antanut muuttaa suomenkieliseksi. Poistin vanhan ja latasin uuden suomenkielisen version. Nyt toimii.

Äänestä

Kokeiles tätä, ellet jo ole onnistunut saamaan sitä veke.

Mene resurssienhallintaan, Klikkaa omatietokone/paikallinen levy (c:)/program files.

(Yleensä apuohjelmat menee näköjään tuonne, ellei niille luo uutta kansiota).

Etsi sieltä se lavasoft ja klikkaa hiiren oikealla napilla sitä kansiota. Avautuvasta valikosta sitten klikkaat poista. Roinan pitäs siirtyä roskikseen.
Mulla on onnistunu tähän saakka noin.

Nyt pitäs vaan imuroida uusi.
En tiedä tarttisinko sitä, kun on tuo Spybot.
AdAware ja Spybot ei ole 100%:sti yhteen sopivia.

Äänestä
  • Jos tuolla tavalla ohjelmat poistetaan tietokoneesta niin kyllä on kohta kone sotkussa.

    Jos poistat jonkin ohjelman tekemän kansion tiedostoineen niin suurin osa kyseisen ohjelmat tekemistä merkinnöistä jää windowsin rekisteriin.

    Kyllä ohjelma pitää poistaa sen omalla poisto-ohjelmalla tai Ohjauspaneelin Lisää tai poista sovellus -valikon kautta.

    Äänestä

  • Kiitos sieltä häipyi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toivoton kirjoitti:

Millä hitolla tän vanhan ad-awere personal kutosen saa pois,en saa poistettua ainakaan (muuta tai poista avulla)ja uutta ei saa sit millään suomenkieliseksi.jossain vaiheessa kielen asennusta lukee c:program files\lavasoft\ad-avare 6, eli siinä vaiheessa missä lukee BROWSE.eli tuntuu kuin yrittäisin asentaa sitä suomi versiota tähän vanhaan awareen.Jos joku viisas vois antaa selkeet ohjeet.käyttis Xp

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu