Millä hitolla tän vanhan ad-awere personal kutosen saa pois,en saa poistettua ainakaan (muuta tai poista avulla)ja uutta ei saa sit millään suomenkieliseksi.jossain vaiheessa kielen asennusta lukee c:program files\lavasoft\ad-avare 6, eli siinä vaiheessa missä lukee BROWSE.eli tuntuu kuin yrittäisin asentaa sitä suomi versiota tähän vanhaan awareen.Jos joku viisas vois antaa selkeet ohjeet.käyttis Xp
ad-aware
toivoton
6715
0Äänestä
Vastaukset 6
Vanhimmat
vikasietotilassa(f8)
Jossain vaiheessa asennusta kysyy poistetaanko aiemmat versiot vastaa tähän kyllä, se-version asennus ohjelma poistaa vanhan version. Kieli-päivityksen asennat viimeiseksi.
Minulla oli sama ongelma eikä antanut muuttaa suomenkieliseksi. Poistin vanhan ja latasin uuden suomenkielisen version. Nyt toimii.
Kokeiles tätä, ellet jo ole onnistunut saamaan sitä veke.
Mene resurssienhallintaan, Klikkaa omatietokone/paikallinen levy (c:)/program files.
(Yleensä apuohjelmat menee näköjään tuonne, ellei niille luo uutta kansiota).
Etsi sieltä se lavasoft ja klikkaa hiiren oikealla napilla sitä kansiota. Avautuvasta valikosta sitten klikkaat poista. Roinan pitäs siirtyä roskikseen.
Mulla on onnistunu tähän saakka noin.
Nyt pitäs vaan imuroida uusi.
En tiedä tarttisinko sitä, kun on tuo Spybot.
AdAware ja Spybot ei ole 100%:sti yhteen sopivia.
Jos tuolla tavalla ohjelmat poistetaan tietokoneesta niin kyllä on kohta kone sotkussa.
Jos poistat jonkin ohjelman tekemän kansion tiedostoineen niin suurin osa kyseisen ohjelmat tekemistä merkinnöistä jää windowsin rekisteriin.
Kyllä ohjelma pitää poistaa sen omalla poisto-ohjelmalla tai Ohjauspaneelin Lisää tai poista sovellus -valikon kautta.
Kiitos sieltä häipyi