Tiedättekö Hki-Tre seudulla liikkeitä, jotka myyvät käytettyjä vaunuja. Antavatko liikkeet vaunulle takuuta? Onko kenelläkään tietoa asiasta?
Käytettyjä yhdistelmävaunuja?
maaliskuu -05
2629
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hei! Vauvan nettikirpparilla hyvin tavaraa; kun ostaa tunnetun merkin ja tarkkaan tsekkaa ostaessaan en uskoisi yllätyksien kiusaavan. Itse ostin yhdellä olleet 3 v vanhat teutonian Y2K:t rataskäyttöön - ovat olleet tosi hyvät rattaat ja juoksukärryt ja maksoin alle 100 e/ alkup hinta ollut n. 2700-3000 mk(kirjastossa vanhoja kaks´plussia/vauvalehtiä joissa esittelyja ja vertailuja - voi tarkistaa mitkä ominaisuudet alunperin vrt nyt uusissa). Itse laittelin ensin s-postia kiinnostavien ilm tiimoilta, pyysin kuvia, tarkistelin mikä hinta olisi (jos ilmoitus vähän vanhempi niin hinta tippuu yleensä jo kysyessä ja käytetty ON käytetty), soittelin kahdet ja ostin nuo jotka kävin katsomassa. Olleet jo 1,5 v arkikäytössä ja olen tosi tyytyväinen - kaikki varaosat vielä saatavissa jos tarvetta eikä normaalikäytössä laatuvaunuihin helposti ongelmia tule. Epäilen että liikkeessä käyt hinta kovempi. Onnea keväälle!
www.vauva-lehti.fi myydään hyviä vaunuja,itse hankin sen kautta käytetyt Brion vaunut ja olen ollut enemmän kuin tyytyväinen niihin.
Ja sitten on vielä huutokauppa www.huuto.net sielläkin tosipaljon vaunuja kaupan useimmiten kuvien kera.
Silloin kun itse olin hankkimassa vaunuja(keväällä 04)niin kyselin myös liikkeistä käytettyjä,niihin ei muistaakseni ollut mitään takuuta,mutta mitään risoja ja huonokuntoisia vaunujahan liikkeet ei edes ota myyntiin.Mut sitten kuitenkin löysin mieluiset yhan ylsityiseltä myyjältä.