Mikrofoni

Dell Latituden mikki pitäis saada pois käytöstä(vinkuu ihan sairaasti, siis ääni kiertää) onko muita vaihtoehtoja kun kuori auki ja sivuleikkureilla kaapeli poikki? haluan siis poistaa mikin vaikka lopullisesti..
2266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Siis jos ei muuten mitään vikaa, niin control panelista sound and audio devicen alta volume control ja sieltä mikrofonin taso alas tai täppä mute-boxiin.

Äänestä
  • onpa jo kokeiltu, mut ei auta...jos sais jotenkin muuten sen sieltä pois..hermoon käy...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dajju kirjoitti:

Dell Latituden mikki pitäis saada pois käytöstä(vinkuu ihan sairaasti, siis ääni kiertää) onko muita vaihtoehtoja kun kuori auki ja sivuleikkureilla kaapeli poikki? haluan siis poistaa mikin vaikka lopullisesti..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu