Olen kuullut ettei Thaimaassa tarvita pitkähihaista lainkaan mutta katselin juuri Pattayan sääennusteita ja yöksi luvassa 17-20 astetta! Pakkaanko siis neuletta kuitenkin mukaan?
Kylmät yöt
8
255
Vastaukset
- pakkasta pattayalla
Ilmanmuuta kannattaa pakata neuleita mukaan. Älä unohda pipoa ja huopatossuja jos vaikka sattuu oikein pakkasen puolelle laskemaan lämpötila.
- vitut_vilusta_värisivät
Ei siellä mitään neuleita tarvi. Yöt voivat olla tosi viileitä, sellaista 16 - 20 välillä . Kunnon Fjällrävenin untuvamakuupussilla pärjää ihan hyvin kun vaan muistaa sammuttaa ilmastoinnin nukkumaan mennessään. Muijan kanssa Tammikuun puolessa välissä käytiin ostamassa vielä 2 leivänpaahdinta makso 400b kpl. rautalangalla jumitettiin ne paahtamaan koko ajan, toinen jalkopäähän ja toinen tyynyjen väliin keskelle. Oli niin lämmin, että jouduin keskellä yötä nousemaan ja laittamaan ikkunan auki, oli siis niin kuuma ettei pystyny kunnolla nukkumaan.
Joulukuu on kylmintä aikaa .Silloin joskus tarvitsee lämpimiä vaatteita.
Nyt huhtikuussa ovat yötkin yli 20 astetta ja reilusti.
ISANISSA on nyt ollut n.25-27 astyeen yö lämpötiloja.
Nyt ei ainakaan yöllä palele.- dsgdgfsg
En ole ikinä pitkähiaista paitaa Thaimaassa laittanut päälle, mutta kyllä Beer Gardenissa on joskus ollut aika viileää kun tuulee
- joskus_tarvii
Kyl maar tarttee enemmänki vaatteita joskus . Kun on ollut 5 kk ja lämpöön tottuu , niin aika kylmä on jammullla ajella jos lämpötila on alle 20c . Tarvii vielä kevyenkin rakin päälle . Ottaisin jonkun puuvillaisen pitkähihaisen mukaan varoiks . Ei se paljon paina .
- alkuunpanija
Mukaan kannattaa ottaa kotimainen jussipaita, sieltä kun ei kotimaisia tuotteita helposti löydä. Paikanpäältä jos ostat niin kannattaa tarkistaa kyseisen tuotteen alkuperä ja jättää ostamatta jos epäilee lapsityövoiman käyttöä tai puuvillapellon raiskausta. Sinun 100b kelpaa kyllä rehellisesti tuotettujen tuotteiden tuottajallekkin
- toevo
No Toevoha se tiällä pitkästä aekua. Kyllä meitä Ville kanssa palel nin perkeleesti parina ekana yönä hotellissa. Ol akkunat ja ovet kiinni mutta helevetin kylymä. Myö ku eka kertua oltii ni ehämmyö kehattu kellekiä mitiä puhuva. Ei etes kavereille jotka ol matkassa. Kolomantena päevänä sitte nuapur kämpä Ossi kysy että mites o pojat tarenna ja nauro perkeles piälle. Helevetin kenokaula ol ruuvvannu meijän ilemanvaehtokonnee kaheksaatoesta. No nenä vuot muutama päevä ku suluhaspoja mulukku mutta ei se menova haetanna.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1745024Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813626SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt402628SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402278Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä992198Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292077Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan722071Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja882023Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211536Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1131453