muita inseminaation käyneitä, jännäilijöitä???

inssinro2

Onko täällä muita joille olis tehty lähiaikoina inseminaatio. Olisi kiva löytää vertaistukea. :) Minulle tehtiin viime viikolla, ja vielä pitäisi tulosta ootella jokunen tovi.

8

186

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tilanne päällä

      Kokeile Kaksplussasta. Itse en jaksa niitä kilometrien pituisia tilannepäivityslistoja, mutta ilmeisesti joillekin niistä on iloa. Onhan siellä sitten joskus jotain hyödyllisiäkin kirjoituksia.

    • mä myös

      Täällä yksi jolla kanssa inssi tehty eilen :)

    • Krtokaa

      Sattuiko se? Tarvittiinko toipumisaikaa? Kuinka monta kertaa sen voi tehdä? Onko tärpännyt ja monennellako yrityksellä?

    • KiiraHe

      Mulle tehtiin lokakuussa vaikka kaksi kypsää munarakkulaa odotti niin toivottua tulosta ei tullut. Itse toimenpide oli tosi helppo ei juuri mitään tuntemuksia ruiskutus vähän "kirveli" ja ei ole minkäänlaista toipumisaikaa ihan normi elämää pystyy jatkaa. Siinä ei tietääkseni mitään varsinaista rajaa ole kuinka monesti voi tehdä mutta joku 4-5 jos epäonnistuu nii onnistumis todennäköisyys alkaa jo olla aika pieni ja kannattaa miettiä hoitomuodon muutosta.
      Ei siis tärpänny mut eka inssi vasta oli, tässä kuussa ei aikataulut täsmänny niin päätettiin jatkaa vasta tammikuussa.

    • MariKK

      Minulle jäi lääkärikäynnillä epäselväksi, viedäänkö sperma kohtuun asti vai kohdunsuulle. Minulla on kai liian vahvaa kohdunsuun lima... että auttaakohan tuokaan keino.

    • eka inseminaatio

      Mulle tehtiin juuri eka inseminaatio. Jännittää. Vaikka onnistumisprosentti on pieni, niin silti sitä toivoo parasta.

    • toiveikas2

      Olis kiva kuulla tuloksista. Onko jollakin onnistunut, ja monennellako kerralla

    • onneematkaan

      Täällä kolmas hoitokierto menossa! Toimenpiteen ei kuulu sattua. Spekulan laitto tuntuu ikävältä. Neste viedään ohuella katetrilla kohdunkaulan läpi kohtuun saakka.

      Onnea matkaan!

      Hoitokierto maksaa noin 430e sisältäen väliultrat, inssin ja lääkkeet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      119
      3704
    2. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      27
      2760
    3. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      7
      2535
    4. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      126
      2328
    5. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      8
      2114
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      37
      1677
    7. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      58
      1086
    8. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      36
      1000
    9. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      75
      974
    10. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      78
      933
    Aihe