olisi jo aika saada uusi patsashanke vireille,pronssiin valettu valokuitukaapeli kela jonka voisi sijoittaa torille. kaikki voisivat ihailla sitä tasapuolisesti,se vasta reilua olisi.
valokuitupatsashanke
6
250
Vastaukset
- kelander
Patsaan kylkeen hankevetäjien nimet ikuistettuna tuleville jälkipolville. Patsaan nimeksi Mauri Kela?
- hvfyrs
kkojihohjh
- gay1
Kylläh!
- Manninenfani
Manninen eduskuntaan!
- aattaaisko asijaa.
Perskules,,siirtäkää se puolikuntoinen luomus porttanin puistosta torille jököttömään ja kela siihen pyörimää.
- kuuskaista
Kuuskaistan ex-toimitusjohtaja Naukkarisesta se patsas pitää tehdä.
Kuka muu on onnistunut huijaamaan Viitasaarelaisilta toista miljoonaa euroa ja kävelee vielä vapaalla jalalla? Ehkäpä nauttii olostaan etelän lämmössä?
Kerrassaan nerokas kaveri.
Viitasaarella tuntuu olevan munatonta porukkaa koska hyväksyvät tällaisen toiminnan.
Ainoat suoraselkäiset taitaa löytyä PerusSuomalaisista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1214600Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv692662Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801695Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91176- 66892
- 46886
- 21863
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122849Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N67817Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50789