Hyvin pettynyt Saunalahteen

v-vaasa

Tilasin Saunalahden liittymän 1.10.2014 en ole vieläkään saanut sitä ,kauhea pydokratia vanhoille ihmisille.
Vaasan Elisan saunalahden myymälässä erittäin huonoa kohtelua ja asiakaspalvelua .
Minulla on 4G liittymä myös saunalahdelta enkä tarvisi sitä enään mutta en saa sitä
lopetettua kun se on määräaikainen joudun siitä maksamaan turhaan 24euroa kuukaudessa.
Todella pettynyt.

9

429

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vuorovaikutteista

      Saunalahti on sitä mitä se on ja minulle ei tule koskaan laskua jossa lukee Elisa tai Saunalahti.
      Vaihdoin myös yritykseni pois.
      Sama koskee erästä vakuutusyhtiöä.

      • NAT puuttuu

        Tuo elisan/saunalahden 4G:n Nat ongelma on todella huono juttu. Eli nettipelaaminen on käytännössä estetty. Ikävää jos olet tehnyt määräaikaisen sopimuksen ja sitä et saa purettua tähän asiaan vedoten. Itse yritin asiaa tänään ja vastauksena pitkän neuvottelun jälkeen oli "Ei onnistu". Itse kohteliaasti yritin selvittää, että liittymä ei vastaa tarpeitani ja siinä on selkeä puute.
        Ihmiset älkää siis ottako Elisan/Saunalahden 4 G liittymään. Soneralta ja DNA:lta saatte toimivan...

        Todella pettynyt....


      • PPAP2
        NAT puuttuu kirjoitti:

        Tuo elisan/saunalahden 4G:n Nat ongelma on todella huono juttu. Eli nettipelaaminen on käytännössä estetty. Ikävää jos olet tehnyt määräaikaisen sopimuksen ja sitä et saa purettua tähän asiaan vedoten. Itse yritin asiaa tänään ja vastauksena pitkän neuvottelun jälkeen oli "Ei onnistu". Itse kohteliaasti yritin selvittää, että liittymä ei vastaa tarpeitani ja siinä on selkeä puute.
        Ihmiset älkää siis ottako Elisan/Saunalahden 4 G liittymään. Soneralta ja DNA:lta saatte toimivan...

        Todella pettynyt....

        eiköhän tuo ole julkista tietoa, ettei elisasauniksen 4G ole pelaajan valinta. nämä asiat tulee selvittää ennen kuin tehdään hankinta päätös.


    • Tervehdys NAT puuttuu!

      Ikävä kuulla, että tuo NAT häiritsee pelaamistasi. Jos tulet Palstalle ja laitat minulle elisa.to/ammattimies yksityisviestiä, niin voidaan vielä tarkemmin katsoa tuota liittymääsi! :)

      Jouni / Palstatiimi
      http://palsta.elisa.fi

      • koriballi

        Miks pitää ihmisten kiusaksi laittaa se NAT? Kai te saatanan kumipäät tajuatte sen vaikuttavan haitallisesti. Kertokaa siis selkeästi ihmisille jotka aikovat ottaa ko. liittymän, että sillä ei tee käytännössä mitään, kunhan on nopea :D. Pelaamisen muitten ihmisten kanssa yhdessä netissä Fifaa, Nhl:ää, mmorpgeja ynnä muita ei onnistu.


    • Hei kirjoitan Saunalahden netin häiriön korjaamisesta. Ensinmäinen ilmoitus häiriöstä on tehty 15.12 .2014 kun netti ei toiminut kun muutaman tunnin päivässä mutta mitään ei ole tehty asian korjaamiseksi .Nyt ilmoitin perjantaina kun netti ei toimi ollenkaan moneen päivään .Ei taaskaan mitään toimenpiteitä . Vika ei ole täällä minulla kun minulla on reititin ,netti tikku ja älypuhelin missä netti niin mikään ei toimi. Eikä muillakaan jotka on tämän tukiaseman alueella. olen liikkunut läppärin kanssa ja muualla toimii . Häiriö ilmoitus tunnisteella 19025363 ja sitten vielä häiriökartassa ei ole mitään merkintää tästä häiriöstä

    • Hei soltais,

      Häiriökarttaan tulee ilmoitukset, mikäli ongelma koskee tarpeeksi isoa asiakaskuntaa.

      Tarkistin vikailmoituksen tilanteen ja ongelma johtuu siitä, että DNA:n ja Elisan tukiasemat häiritsevät toisiaan. Toisen tukiaseman antenneja aiotaan nostaa 1-2 viikon sisällä, jotta häiriön määrä saataisiin minimoitua.

      Pahoittelut aiheutuneesta haitasta :(

      Jarkko / Palstatiimi
      http://elisa.fi/palsta

      • Hei.
        Voiskohan joku tarkastella kuinka kauan tässä menee ei ole yhtään kiva kun ei pääse maksamaan laskuja muuta kuin ajamalla naapuri kylään missä on toimiva tukiasema. Eikös ole remppa miehiä vai miksi viipyy


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      189
      12588
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      51
      6636
    3. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      132
      4907
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      85
      4634
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      67
      4592
    6. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      59
      4130
    7. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      75
      4082
    8. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      98
      3852
    9. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      21
      3821
    10. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      86
      3544
    Aihe