Yhden lapsen koulu vuosi maksaa.n.18.000.euroa. saa olla todella hyvä palkkaiset vanhemmat että yhdenkin lapsen koulu vuosi tulee omista veroista maksettua joten pitää pitää se naamma värkki soukemmalla jos arvostelee,esm,työttömiä,vanhuksia,sairaita.sosiaali pummeiksi...
entäpä asunto vellaiset kuinka paljon he saa vero vähennyksiä vuodessa? jotka vero kertymistä pois..nyt on korkee aika pitää t..urvat kiinni,ennen kuin arvostelee ketään.joten tämä nyt tiedoksi,eikä asiattomia komentteja sallita ilman seurauksia..
entäpä asunto vellaiset kuinka paljon he saa vero vähennyksiä vuodessa? jotka vero kertymistä pois..nyt on korkee aika pitää t..urvat kiinni,ennen kuin arvostelee ketään.joten tämä nyt tiedoksi,eikä asiattomia komentteja sallita ilman seurauksia..
Vastaukset 37
Vanhimmat
opettele oikeinkirjoitus!
Opettele lukemaan
Buahhahhaaaa..
Niimpä. Summa on joko pienempi tai isompi..
Tämän edellisen juntin koulutus ei ole ainakaan maksanut yhteiskunnalle muuta kuin sen, mitä kiertokoulun käyminen vastapäivään maksaa.
Nimi esille heti kuka kehtaa lasten koulutuksen hinnasta täällä asioida. Kaikenlaista tarinaa olen kuullut mutta pistäppäs nimesi esille sinä tulevaisuuden toivo niin tuon sinulle lahjakortin kunnianarvoisesta kolumnistasi!
Mutta lusikassa on vetreä mies,kuntoutettu ja hyvin levännyt. Menkää katsomaan kun mies nukkuu.
Sosiaali pummina taikka mamuna on lottovoitto olla suomessa.
"Yhden lapsen koulu vuosi maksaa.n.18.000.euroa"
ei maksa. miksi tulet tänne valehtelemaan?
älä sinä sotke meitä lusikkalaisia tähän keskusteluun,me ollaan mielenterveyspotilaita,työkyvyttömiä ja nälkäisiä.se on tämän porvarihallituksen syytä.
Taitaa olla sillä pitkäselkäisellä mummopyörällä polkijalla enemmänkin omaa syytä. Laiska roikale, joka välttää työn tekoa loppuun asti, heti kun silmä välttää.
Lusikkalaiset nukkuu,sapuska tuodaan ja jää vain maiskuttelun vaiva. kuivajuopotellaan ja ollaan vanhoja kommareita.
Mutta kun on vikaa niin peurunkaan kuntoutukseen. Jaksaa hörpätä vatsa täynnä.
on mautonta herjanheittoa,kun joka paikkaan pitää sotkea se lusikkalinna,kävin kerran syömässä,oikein saunan sain jälkiruuaksi.tyhmiähän ne on ja ehkä siksi ovat työttömiä,mutta ei se niiden vika ole.en nähnyt edes yhtään homoa.
Minä en uskaltaisi pudottaa saippuaa lusikan saunassa,siellä on vanhoja hörhöjä!
Sossu antoi mulle ennen maksusitoumuksen apteekkiin ja ostin viacraa ja nykyään en enää saa ja pakko vaan yrittää olla ilman akkaa.
Nitkuta poika,nitkuta!
maksaako se lusikan sauna ja paljonko.meitä olisi tusina kunnon homoja,tulisimme vähän luomaan yhteishengeä pikkujoulu hengessä.pelaamme lentopalloa.siivoamme kyllä jälkemme.
Annatko minulle jos pyydän kaunisti ja polvistan sun haarojen väliin?
Ei maksa ja pyykitkin voitte pestä talon koneella. Letkajenkalle vaan! Mutta omat rasvat mukaan.
Mutta laskekaapas paljon maksaa yhden maahanmuuttajan "kotoutus" joka tuskin tulee koskaan maksamaan takaisin häneen panostettuja verorahoja.
Voisin olettaa että suomalaisen perheen lapsi tulee maksamaan useaan kertaan nykyveroituksella tuon 17 tuhatta takaisin.
Ainakin pari vuotta sitten oli maahanmuuton kustannukset yli 1 MILJARDIA!
Eli ihan tajuttomasti,yksi miljardi on TUHAT MILJOONAA.
Ok,mutta kyllä se kuntoutus menee vanhaan juoppoon aivan turhuuteen. Eivät ole koskaan mitään tuottaneet!
Soppalan rahat on valtiolla takaisin alle 10 min,viina tupakka ym veroina
Huaah.
kyllä noi maahanmuuttajatkin maksaa yhteiskunnalle,mutta maksaa nämä lusikkalinnan banaanimiehetkin,kumpikaan ryhmä ei tee mitään,mutta kaikkea vaativat,kiitokseksi vain kiroavat.hyi.
Onko siellä banaaniukkojen paratiisissa kuorijaa,esim 9e jannua?
huomenta,heräsin just.rytmi on vähän sekaisin kun on tuota viinaakin jäljellä,unettaa noi tenoxset vai mitä nuo on.tarvii korjata rytmi kohdilleen,sillä lähden viikolla peurunkaan kuntoutukseen,jo 4 kerta.hyvä mesta,älkää olla kateellisia minusta tulee vielä kunnon työläinen.eka käyn laittamassa itseni iskuun.siellä on mukava uida ja samalla kusen altaaseen,mukava katsella kun joku porvari ui vieressä ja hörppii vettä uidessaan.sit menen yleiseen höyrysaunaan,istun nurkassa hiljaa ja run..an,suihkutan alalauteille ja menen suihkuun,mukava kuunnella kun kuuluu kolinaa ja kiroilua,joku porvari on heittänyt lipat ja on pää auki,joku huutaa saunaan ei saa tuoda saippuaa.siellä on hyvät safkatkin.juopottelen salaa iltaisin sit hotellihuoneessa,iltapalalla kyttään varakkaita mummoja joka kerta olen saanut,myös rahaa.viikon päästä olen taas kunnossa ja palaan jämsään,käyn sitten hakemassa lusikasta vähän evästä kaappiin.samalla huomaan että kelanrahat on jo pankissa,ei kun viinakauppaan.elämä on taiteilua mutta kyllä tästä johonkin vielä päästään,vaikka johonkin koulutukseen.hymyä huuleen,vaikka virtsaatkin vastatuuleen.
Hei apina, opettele kirjoittamaan.
Kyllä tosta selvän sai. Anna toisen purkaa paineita. Osta isompi pipo!
idiootti
Vaikka "sianniskaa" on yhteiskunnalle täysin arvotonta ongelmajätettä, joka pitäisi oikeastaan hävittää Riihimäen ongelmajätelaitoksella, on yhteiskunta valmis kustantamaan sinulle vielä yhden ilmaisen operoinnin. Sinulle tehdään valtion kustannuksella vanha kunnon lobotomia-leikkaus ja olet sen jälkeen taas hyvinkin yhteiskuntakelpoinen.
Kuka voi olla niin saleteissa siitä ettei ole itse joskus avuntarpeessa?
Ken voi niin morkatkoon itseään köyhempää ja sairaampaa.
Huoleti ?
Pysy aiheessa. Tämä ei ole seurakunnan keskustelupalsta.
Anteeksi
Suomessa kaikki saa jonkinmoisia tukija oli sitten rahaa tai ei. Mutta se ei näytä haittaavan jos sen saa jolla jo ennenstään on kaikkea,mutta kun joku köyhä toispuolen kulkija korkkaa vähillä tuloilla pullon niin alkaa meteli.
Suhde olisi suotavaa kuitenkin pitää merkkisenä kansantaloudellisesti.
Kyllä herrat on kusettanut aina jämsän äijää kun syyn löytävät aina toispuolenkulkijoista ja homoista.