Pupun hommia... JA nimiä?

Moi taas pupujen ystävät!
Järsiikö teidän puput huonekaluja tai jotain muuta?
Mun pupu ei sellaista ole tehnyt.
Tai no, kyllä se järsii mun vanhaa "vauva" peittoa, mutta ei se mitään, sillä se on annettu sen omaks.

Minkä nimisiä kaneja teillä on?
Tai minkä nimen antaisitte pupulle?

Mun puolitoista vuotias kani leijonanharjaskani on nimeltään Nöpö.Ja jos mulla ois toinenkin pupu niin sen nimi olis Töpö.
5332
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minulla on 6 ½ v. kani Kalle.. ^^ Se järsi poikasena vaikka mitää, mutta eij se enää nakertele.

Äänestä

Jyrsii varmasti kaiken joka mikä näyttää vähänkin mielenkiintoiselta...asunnosta listat, johdot(jos unohdan ne ottaa pois lattialta pyörimästä)..
Kanin nimi on Speedy..ei nyt tuu mieleen minkä nimen antaisin kanille....ehkä Kani:)

Äänestä

moikka! mun kani on yks vuotias.mut ei se oo järsiny mitään paitsi yhtä mun peittoo joka on sen!

Äänestä

mä saan ehkä kanin. kävin tänää ostaa sille häkin. sen pitäs tai siis se sais olla tyttö (mut voi olla poikakin) ja sen nimex tulis nemo. mun kaverilla on kääpiöhamsteri jonka nimi on töpö. mulla on tällä hetkellä gerbiili (jonka meijän koira meinaa syyä) ja sen nimi on Tillo. koiran nimi on Jenni...

Äänestä
  • Muistathan opiskella kaninhoidosta ENNEN kanin tuloa kaikki mahdollinen ja enemmänkin!
    Vääränlaisella ruokinnalla ja hoidolla saa helposti kanilta hengen pois. Se ei ole ns. helppo lemmikki niinkuin yleensä luullaan.

    Kaniasiaa löytyy mm. puput.netistä, kaniyhdistys.comista ja sey.fistä. Myös tällä foorumilla on jotain korvan taakse pantavaa, mm. hermanni, laama ja hannelej. puhuvat asiaa.

    Onnea pupueloon!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


höpö kirjoitti:

Moi taas pupujen ystävät!
Järsiikö teidän puput huonekaluja tai jotain muuta?
Mun pupu ei sellaista ole tehnyt.
Tai no, kyllä se järsii mun vanhaa "vauva" peittoa, mutta ei se mitään, sillä se on annettu sen omaks.

Minkä nimisiä kaneja teillä on?
Tai minkä nimen antaisitte pupulle?

Mun puolitoista vuotias kani leijonanharjaskani on nimeltään Nöpö.Ja jos mulla ois toinenkin pupu niin sen nimi olis Töpö.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu