Raiskaajat

en unohda

Väkivaltaisille raiskaajille kovempi tuomio, pitäis alapää käsitellä niin etteivät enää koskaan pysty tekemään sitä. Eiköhän hillitse. Ovat ihmisinä alaarvoisia.

11

1331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Munat pois ja joutuisivat itse syömään kalunsa

    • Anonyymi

      Ihan totta. Myös väkivaltaisille väärien raiskaussyytösten tekijöille sama kohtelu. Kieli ja sormet poikki niin loppuu se juoruaminen.

    • Anonyymi

      "Väkivaltaisille raiskaajille kovempi tuomio, pitäis alapää käsitellä niin etteivät enää koskaan pysty tekemään sitä."

      Näin tullaan tekemäänkin kunhan persujen työmiesraiskaajasta jättää aika.

      • Anonyymi

        Kummisetäkö?


    • Anonyymi

      Samaa mieltä kastraatio vai mikä se oli toimenpide. He eivät parane koskaan.

    • Anonyymi

      Tämä "mee too" on lähtenyt ihan käsistä. Raiskaus on väärin ja ne jotka oikeasti raiskaavat rikoslaillisesti, ovat 20% näistä kokonais- tapauksista. Nämä sairaat ihmiset kiihottuvat siitä kun otetaan toinen väkisin, tämä on tunnusomaista raiskaaja-seksuaalirikollisille.

      80% raiskaus-tapauksista ovat usein täysin perättömiä, jossa miehet ovat oikeasti syyttömiä. Näitä perättömiä lausumia poliisin tietoon tuovia naisia yhdistää tietynlaiset samat haasteet lapsuudesta aikuisuuteen. Nämä samaiset naiset, jotka väittävät tulleensa raiskatuksi, ovat useimmiten mieleltään jo ennestään psyykkisesti sairaita/ rikkinäisiä.

      Näitä naisia yhdistää usein jo lapsuudessa tapahtuneet kaltoinkohtelut ja tai usean vuoden aikuisiällä tapahtuneet kaltoinkohtellut, esim huono parisuhde, jotka luovat mielen toimintaan alkuväärisistymiä. Lisäten edelliseen seuraksi psyykelääkkeiden monivuotinen käyttö ovat perättömille raiskaus-ilmiannon aiheuttaville naisille tunnusomaista .

      Riskitekijät ovat suuria, kun nämä psyykeltään hatarat ja ailahtelevat naiset lähtevät baariin juomaan alkoholia, tyrkyttämään itseään miespuolisille, hakien hyväksyntää, heikolle itsetunnolle kohotusta, ja jo ennestään vuosia oireilevan mielen, psyykkisten ongelmien, psyykelääkkeiden seuraksi otetaan vielä alkoholia, johtaa tämä usein katastrofaalisiin seurauksiin. Näden naisten käytös on usein hyvin ailahtelevaista, epäjohdonmukaista ja miehille todella vaarallista. Näille naisille sairas mieli on kehittänyt joko ennen tai jälkeen esim valemuistoja, jotka kupruilevat tutkijoiden papereissa.

      Miehille on siis todella suuri riski joutua ansaan baareissa. Syyte ja tuomio voi tulla, vaikka olisi syyytön, ja romuttaa jopa koko elämän. Näitä naisia on paljon ja miehet saavat olla todella varovaisia.

      Minusta on tosi hienoa, että monet näistä perättömän ilmiannon antavista naisista saavatkin nykyään herkemmin rikos-syytteen, jossa syyllistyvät usein perättömän ilmiannon lisäksi toiseen rikosnimikkeeseen eli kunnianloukkaukseen. Usein jää pimentoon myös miesten kokemat ahdistelut ja raiskaukset. Jos nainen työntää käden miehen housuihin ja koskee sukupuolielintä, tämä on raiskaus. Tämä tulisi yhteiskunnan ,yleensäkin miesten tunnistaa ja tuoda rohkeammin esiin!

      • Anonyymi

        Misogyyninen äijä jatkaa sanansa julistamista, sen sijaan että menisi terapiaan.


      • Anonyymi

        Nwo on tuonut mukaan arvailun raiskaajan sukupuolesta.
        Miehillä on kaksinkertainen riski tulla syytetyksi raiskaajaksi, sillä me modernit ihmiset luonnollisesti ymmärrämme ( vaikka emme hyväksyisikään) että raiskaajan houkutuslinnuksi voi osoittautua sekä miespuoliset että naispuoliset saalistajat.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nwo on tuonut mukaan arvailun raiskaajan sukupuolesta.
        Miehillä on kaksinkertainen riski tulla syytetyksi raiskaajaksi, sillä me modernit ihmiset luonnollisesti ymmärrämme ( vaikka emme hyväksyisikään) että raiskaajan houkutuslinnuksi voi osoittautua sekä miespuoliset että naispuoliset saalistajat.

        Miehet myös pääsääntöisesti ovat raiskaajia.


    • Anonyymi

      Nussiva elefantti

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      98
      4224
    2. 78
      3477
    3. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      72
      3094
    4. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      82
      2556
    5. Suomalainen lähti ilman takkia sotaan

      Malli oli "kajander", johon kuului pelkästään kokardi, ja sotilaan itse metsästä katkoma puukeppi ryssien huitomiseen.
      Maailman menoa
      5
      2366
    6. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      208
      2171
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      30
      2091
    8. Mies älä

      Odota enää vaan toimi. Pieni vinkkivitonen 🫰💥
      Ikävä
      41
      880
    9. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      74
      819
    10. Mä tiedän

      Että sä tiedät, että mä tiedän, että sä tiedät. Me molemmat tiedetään. Onko näin?
      Ikävä
      52
      786
    Aihe