Miljoonavoitto talokaupasta

Miljoonavoitto talokaupasta olisi jäänyt Koivullakin tekemättä, jos olisi vuokralla asunut. Kyllä nyt on kademieli :)

http://www.iltasanomat.fi/jaakiekko/art-1288754202077.html
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ja se tilli tehtiin kaliforniassa ei suomessa sentään.

Äänestä
  • Amerikassahan ne asuntojen hinnat romahtivat jo, joten joku ei täsmää...

    Äänestä

Se on tui iltasanomien uutinen joka ei täsmää.

Todellisuudessa otti takkiin yli miljoona euroa.

Äänestä

Ja tärkeintä on huomata että se tili tehdään silloin kun myydään parhaaseen hintaan. Suomessa se parhaan hinnan juna meni jo pari vuotta sitten.

Asemalle jääneille ei näy enää edes perävalot.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvä tili kirjoitti:

Miljoonavoitto talokaupasta olisi jäänyt Koivullakin tekemättä, jos olisi vuokralla asunut. Kyllä nyt on kademieli :)

http://www.iltasanomat.fi/jaakiekko/art-1288754202077.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu