Ensimmäinen Meksikon reissu edessä tammikuussa Playa del Carmeniin. Hotelli on Viva Wyndham Azteca (all inc.), onko tästä kokemuksia tästä hotellista. Muutenkin jos saa jotain asiallisia vinkkejä lomalle niin kirjoitelkaa ihmeessä. Lähinnä hyvät retket ym. kiinnostaa ja sää tottakai. Ja paljonko kannattaa taksista maksaa Cancunin kentältä ja onko tuolla tapana sopia hinta etukäteen vai ihan taksamittarillako mennään? Kiitos jo etukäteen vastaajille.
Eka kerta Meksikoon.
1
274
Vastaukset
- Meksikoon
Samaan hotelliin myös menossa. Aiempia kokemuksia hotellista ei ole, mutta viime talvena olimme Riu Playacarissa. Hotellista kävelee keskustaan, taksi on kyllä halpa ellei halua kävellä. Ranta on hieno ja myös sitä kävellen pääsee keskustaan. Cobassa kävimme retkellä, monet suosittelivat Chitzen itchaa myös, matka sinne melkoisesti pidempi, jonka vuoksi jätimme väliin. Tulumia kehuttiin myös kovasti ja sinne aiomme suunnata ensi talvena. Meri on kaunis ja siihen liittyville retkille kannattaa mennä, jos on kiinnostunut. Xcaret on melkein vieressä ja sieltä löytyy paljon tekemistä. Taksin hintaa Cancunista en muista, mutta kannattaa sopia etukäteen, mittareita takseissa ei ollut. Olimme viime vuonna helmi-maaliskuulla, sää oli hyvä. Yhtenä päivänä satoi ja ukkosti, muutoin oli todella lämmin. Parina päivänä merenkäynti oli melkoista eikä uiminen oikein onnistunut. Iltaisin kaipaisi hieman pitkähiaista, olen kyllä melkoinen vilukissa : ) Kohde on aivan ihana!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1454033Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma553454- 2132805
Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest382702Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!
Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem282552Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu482134- 1281667
Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja371656Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1671599Mikä vimma on Suomeen saada datakeskuksia?
Eihän se tuo suomalaisille montaa työpaikkaa, tuskin edes rakennusvaiheessa rakentajat kaikki suomalaisia. Miksi tänne e1051290