Pitääkö paikkansa jos on Windows xp ja google crome selain et se päivittää koneen niin et on turvallist käyttää?Itsellä ei ole mut kaveril on neuvottu näin!
win xp ja crome
vaari49
669
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei pidä paikkaansa. XP käyttistä ei ole turvallista käyttää netissä vaikka selain olisi mikä tahansa.
Kiitos,niin kuvittelinkin!
Google Chrome ei päivitä Windows XP:tä, eli ei muutu sillä tavalla turvalliseksi.
Windows XP:tä kyllä ON mahdollista vielä suojata mutta se vaatii rekisteripuukotuksia, päivityksien testailua, Windows XP:n sovellusten ja taustapalvelujen käytöstä poistamista ja jne.
Valtavasti työtä mikä ei kyllä käytännössä onnistu ilman syvempää perehtymistä. Helpompaa olisi vain uusia se käyttöjärjestelmä.
Eipä ole tarvinnut kuin se rekisterin "puukotus" tehdä pikku juttu ei vie montaa minuuttia ja hyvin on toiminut koko ajan ja päivitykset tulee.
"hyvin on toiminut koko ajan ja päivitykset tulee."
Montas päivitystä on tullut Media Playeriin?
Entä Outlook Expressiin?
Niitähän ei tosin tarvitse käyttää kun parempia sovelluksia on saatavana.