Oliskiko viimeinen BB ?

waldemari

Alkaa tuntumaan,että tuotannolta alkaa olla vitsit vähissä ja BB:n taru loppuu tähän kauteen.No,eipä kyllä taida tulla ikävä,sillä tämä kausi on ollut todellinen floppi.Onnekseni en ostanut 24/7 enkä näin ollen tuhlannut rahojani paskaan.No,täytyy vain todeta ,että kaikella on aikansa.Parempaa odotellessa.

9

287

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kkkkkkkkkkkkkkkkkkkk

      Melko varmasti loppuu.

    • raha ratkaisee

      Formaatin jatko riippuu tietenkin siitä jääkö viivan alle kauden loputtua kuinka paljon euroja.

      Jos toiminta on voitollista, BB jatkuu.

    • Olon

      Raha ratkaisee, katsojaluvut ovat hyvät, Subin katsotuimpia kaikki kolme BB-ohjelmaa viikosta toiseen.

      Plus nettitilaajat. Uskon että tulee vielä pari kautta ja sitten se on siinä.

      • katsojaluvut huonot

        Subin katsotuimpien ohjelmien joukkoon pääsee alle sadantonnin katsojaluvuilla jotka eivät niin kalliin ohjelma kuin BB:n kohdalla ole mitään.
        Ei mitkään sijoitukset ratkaise mitään vaan ne luvut itsessään.

        Aina riittää elämää vailla olevia jotka takertuu Big Brotheriin kun mitään muutakaan ei ole ja "uskovat" että pari kautta vielä.


      • yhyrt

        Katsojaluvut eivät todellakaan ole hyviä. Lähes huonoimpia koskaan ja kaukana parhaiden vuosien luvuista. Ihan ekoina kausina kun Subin näkyvyysalue oli pienempi, katsojia oli ilmeisesti vielä vähemmän. Ton ohjelman tekeminen on niin kallista, että on varmaan vähintään hyvin lähellä ettei tekeminen ei enää kannata.

        Eihän edes iltapäivälehtiä enää kiinnosta BB-uutiset juuri yhtään, eikä yhdelläkään lehdellä ole enää edes BB-bloggaajaa. Ennenhän niitä oli jokaisella viihdelehdellä.


      • kituva ohjelma
        yhyrt kirjoitti:

        Katsojaluvut eivät todellakaan ole hyviä. Lähes huonoimpia koskaan ja kaukana parhaiden vuosien luvuista. Ihan ekoina kausina kun Subin näkyvyysalue oli pienempi, katsojia oli ilmeisesti vielä vähemmän. Ton ohjelman tekeminen on niin kallista, että on varmaan vähintään hyvin lähellä ettei tekeminen ei enää kannata.

        Eihän edes iltapäivälehtiä enää kiinnosta BB-uutiset juuri yhtään, eikä yhdelläkään lehdellä ole enää edes BB-bloggaajaa. Ennenhän niitä oli jokaisella viihdelehdellä.

        Vain ensimmäisellä kaudella oli pienemmät katsojaluvut, toisen kauden suosio nousi kauden edetessä ja tämä kausi jää katsojalukujen perusteella sille kakkoseksi. Muutama viikko sitten käytiin jo ihan ekan kauden katsojaluvuissa.

        Kuten sanottu niin kahdella ensimmäisillä kaudella Sub ei näkynyt läheskään koko maassa joka saa tämän kauden tilanteen näyttämään entistä huonommalta.


    • surku tulee

      Näyttääsiltä että BByristelee viimeistä kauttansa kohti maalia jos pääsee.Alku vuosina oli erilaisia ponsoreitaja montakin,asukkaat sai takit ja kengät.oli viinaakin monta kertaa viikossa.Tänä vuonna lipokkaat tpaitoja muutama.Edes ei syys myrskyyn ollut varattu kunnon vaatteita ja lopuksi kai saivat omiaan lisäksi. KILpailut sieltä ja syvältä,murhakin jatkuu koska muuta yhtä halpaa ei porukka keksinyt.Kaiketi ryhmä katsojia onkin kohdistettu näille tumppuun vetäjille jotka hekumoi peiton heilutuksesta,aliarvioiko BBmuita asukkaita kun ei saa nukkua tuon yöelämän takia.

    • Olon

      Toivottavasti on! On surkein kausi ja surkeimmat ihmiset!

    • wege1

      Niin,totta!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      13
      1713
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      140
      1702
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      291
      1312
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1098
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      210
      1076
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      130
      972
    7. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      285
      965
    8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      915
    9. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      895
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      888
    Aihe