Halal lihakauppa
Kebab
Kansainvälisyys (Somalialaiset)
Moskeijat
Saasta
Rumuus
Suu auki kävelevät ihmiset
Vihaiset ihmiset
Työttömyys
Spurgut
Narkkarit
Mamujengit
Saastunut itämeri
Raiskaajat
ISIS joukot
Huumeruiskut puistoissa
Ruuhkat
Ahdas asuminen
Kebab
Kansainvälisyys (Somalialaiset)
Moskeijat
Saasta
Rumuus
Suu auki kävelevät ihmiset
Vihaiset ihmiset
Työttömyys
Spurgut
Narkkarit
Mamujengit
Saastunut itämeri
Raiskaajat
ISIS joukot
Huumeruiskut puistoissa
Ruuhkat
Ahdas asuminen
Vastaukset 16
Vanhimmat
Kallio
Kallion Thai hieronta
Likaiset kadut
Pysäköintimaksu
Spurgu
Myslim
Abdul
Mehmet
Kallis vuokra
Kallis asuminen
moskeija
Halal lihakauppa
Mamu
Mamu
Nigger
Big cock nigger
Maahanmuuttaja
Kerjäläinen
- pääkaupunki
- miljoonakaupunki
- tiestö ym. infra
- palvelut
- ravintolat
- luonto (keskuspuisto, töölöönlahti, porkkalanniemi, sipoon korpi, nuuksio, meri jne.)
- fiilis
- kansainvälisyys
- trendit, muoti, edelläkävijyys
- asuntotarjonta kerrostalosta omakotitaloihin, lähiöstä keskustan arvo kortteleihin
- asuntojen arvo ja niiden säilyminen sekä kasvu odotukset
- business
- liikenne yhteydet eurooppaan ja muuhun Suomeen
- satama, lentoasema, rautatieasema, julkisen liikenteen palvelut
jne. jne. jne. Kyllä näitä piisaa !
Hahahahahahahha!!!!
Stadi on periferia jossa ei ole kuin slummia!!!
Stadin lentokenttä laitetaa kiinni ja tilalle tulee iso vuokraslummi. Sori vaan
Totta!, lamassa epäonnistuneet muuttaa mamuja= Kunnos slummi siwoineen ja halal kauppoinen ja lähiökaraokeineen : Aikuinen nainen!.
Lentoasema on Vantaalla!
Jokaisessa muussakin Suomen kaupungissa on
- tiestö ym. infra
- palvelut
- ravintolat
- luonto
- kansainvälisyys
- trendit, muoti, kansainvälisyys (monissa enemmän näitä kuin Helsingissä)
- asuntotarjonta kerrostaloista ok-taloihin, lähiöt ja keskusta
- liikenneyhteydet Eurooppaan ja muuhun Suomeen
Helsingissä ei ole kansainvälistä lentokenttää, Se on Vantaalla. Nuuksion kansallispuisto ei ole Helsingissä, se on Espoossa ja Vihdissä. Helsinki on myös toivottoman vanhanaikainen, päätöksenteossaan kankea ja byrokraattinen. Sitä paitsi Helsingin rakentaminen on rumaa. Siksi sinne ei haluta muuttaa.
Ainoa asia, miksi ostaisin asunnon Helsingistä, voisi olla sijoittaminen ja asuntojen arvon säilyminen joillakin keskutan alueilla. Mutta muualla, pienemmissä yliopistokaupungeisa, saa kyllä huomattavasti paremman vuokratuototn.
AHA AHA, MAALAISJUNTI !
Ei ole samalainen infra muuala. Stadissa enemmän teitä, metro jota ei maalla ole, tunneleita, ratikka jota ei maalla ole, kansainvälinen satama jne. jne.
Oletko junti kuullut koskaan HELSINKI-VANTAAN LENTOASEMASTA. Sijainti kyl susirajalla, mut stadilaisten lentoasema !
Ravintolat teillä junteilla on siellä maalla ravintolaketjujen monistettuja ketjuravintoloita. Tääl stadis on aitoja omaleimaisia ja kansainvälisiä keittiöitä enemmän kuin missään muualla.
Helsinkin omistaa porkkalanniemen suojelualueen yhdessä alueen muiden kuntien kanssa, samoin on nuuksio, sipoon korpi ja meri. On muuten paremmin hoidetut alueet kuin teilä junteilla siela maala. Teillä on vain hoitamaton ryteikkö ja suo tuhansia hehtaareja. Täällä hoidetut ja suojellut kauniit ja eläimistöltään rikkaat alueet. AHA AHA JUNTI !
Ei teillä ole arwokiinteistöjä sielä maalla junti ! Meillä on niitä keskusta täynnä ja vieläpä historiallisesti ainutlaatuisia ja kauniita kohteita edellisiltä vuosisadoilta.
-pääkaupunki, Sehän se riittää? Ottawakin on Kanadan pääkaupunki :D
- 614.000 ei ole miljoona
-tiestö: huonossa kunnossa ja jatkuvasti työn alla, ruuhkaa
-palvelut, voi kuule, on niitä muuallakin
-ravintolat, ylihintaisia perusravintoloita
- luonto: noista vain kuppanen keskuspuisto(?) ja paskanen töölönlahti Helsingissä, käyppä poika joskus katsomassa pohjoisemmassa Oikeaa Luontoa!
-fiilis. No jos tykkää 80-luvun neuvostoliitosta
- kansainvälisyys: Diblomaatit on joutuneet sinne rangaistukseksi ja kohta sieltä syyriasta tulee sitä kansainvälisyyttä oikein paukkuen
-trendit, muoti... just joo...
-tarjontaa on tnaurettavilla hinnoilla juu, korjaantumassa.
-asuntojen arvo. Katso edellinen.
-business. Siellähän ne on Suomen koulutetuimmat työttömät.
-Liikenneyhteydet: myönnän, on hyvä kun sieltä pääsee nopeasti pois!
- muualla ei noita satamia, rautatieasemia, busseja jne olekaan?
Siellä tuli asuttua 10v. En todellakaan kaipaa takaisin pinnalisten junttien tsädiin!!! :D
Stadi!
Palvelut!!
3 uutta moskeijaa tulossa helsinkiin. Karmea paikka. Ihan kuin joku bagdad.
uliulililililiiiuuuuuuuu!!!! ukko huutaa tolopassa! uamusella viijen aikaan!.
Kun täällä Itä-Helsingissä mamut nukkuvat pitkään myöhään yöhön menneen kaupungilla notkumisen vuoksi, niin ensimmäinen jodlaus tapahtuu vasta klo 12 ja vain puolella teholla.
Bizmillah! Suomi naiset, kiva pepa. Namulipu!
Ilmanen asu ja olut. Suomitytö paras on!
yhden maailman saastuneimmista meristä, rannalla :D On coolia, kun voi uida venäläisten paskoissa tai ihailla sitä paskalampea ylihintaisen betonikuution ikkunoista!
Jos kaipaa eri maiden ruokia niin voi lainata kirjastosta erilaisia keittokirjoja ja tehdä niitä ruokia ihan itse, tulee halvemmaksikin ja monesti kotona tehty ruoka on parempaa.
Stadissa on euroopan mittakaavassa suuri määrä kebab ravintoloita. Juntit
joutuu käymään snagareilla!!!