Kuolema - käsitys

Mitä satanistit ajattelevat kuolemasta? Onko kuolemanjälkeistä elämää?
Vai kannattaako koko asiaa edes sen enempää pohtia?
Kaikenlaiset omat näkemykset tietysti ovat tervetulleita asiasta, kovin eri tavallahan eri ihmiset asiasta ajattelevat :)
4456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

LaVeyn mukaan koko asiaa ei kannata/tarvitse miettiä, se on sen ajan ongelma. Itse en kyllä ajattele sitä enempää. Okei, se tulee, mutta ei vielä jos hyvin käy. Siinä se.

Äänestä

Onko kuoleman jälkeen elämää? Ehkä, mutta miksi sen jälkeen tarvitsisi olla yhtään mitään? Ei tietoisuutta = ei mitään tunteita = ei kärsimystä, iloa, MITÄÄN.

Itse ajattelin elää elämäni niin hyvin kuin taidan, jos jotain on olemassa, niin joudun joko taivaaseen tai helvettiin, synnyn uudelleen johonkin muotoon tms. Jos "kosmiset voimat" kokevat, etten ole elänyt elämääni niinkuin pitäisi niin voi voi, ainakin elin elämäni niinkuin itse katsoin parhaaksi. Voiko sitä enempää tehdä?

Äänestä

Satanistithan ELÄVÄT.

Äänestä

"Suohon kun molskahdetaan niin se on slut."

Äänestä

Kommentoi aloitusta


M.K kirjoitti:

Mitä satanistit ajattelevat kuolemasta? Onko kuolemanjälkeistä elämää?
Vai kannattaako koko asiaa edes sen enempää pohtia?
Kaikenlaiset omat näkemykset tietysti ovat tervetulleita asiasta, kovin eri tavallahan eri ihmiset asiasta ajattelevat :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu