Ajattelin pistää juttua Cotoneista kun täällä ei oo pahemmin ollut meistä puhetta. Olemme ihania pieniä karvapalleroita. Ja isäntä ja emäntäni saavat minulta kaiken rakkauden mitä vaan pienestä sydämmestäni pystyn antamaan. Sovimme lievästi allergisen perheen koira vaihtoehdoksi, sillä me emme allergisoi kovinkaan herkästi. (Joitakin emme ollenkaan mutta tietysti terveydellä ei kannata leikkiä, vaikka minä ja muut cotonit olemmekin niin iiiihania:))
Tassun nosto ja haukahdus kaikille Cotonien omistajille, ja toivottavasti saimme emännän kanssa edes jonkun kiinnostumaan rodusta!!
HAU:)!!
Tassun nosto ja haukahdus kaikille Cotonien omistajille, ja toivottavasti saimme emännän kanssa edes jonkun kiinnostumaan rodusta!!
HAU:)!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
meillä on semmonen.ärsyttävä koira.
HAU! Ja iso MUR! OLetko miettinyt että vika on enemmän itsessäsi kuin koirassasi.
Väärin kasvattamalla(tai enemmänkin kasvatuksen puutteella) saat koirasta kuin koirasta "ärsyttävän".
Kehoitankin muita koissu ihmisiä kurkaamaan koirat.comin rotugalleriasta Cotonien sivulta muutaman kuvan esim:
COTON OTTAA AURINKOA
COTONI PUUTARHASSA
COTONI PÄÄ KALLELLAAN
COTONI NURMIKOLLA
COTONIT LAITURILLA
Kuvastaa aikalailla meikäläisten perus olemusta.
Niinpä jäänkin rapsuttelemaan korvaani ja miettimään, joku kavereistaniko ärsyttävä..mahdotonta?!?
Iloiset terkku haukahdukset kuvien koirille:)!!
Mullakin on ihana cottoni.. Ois tosi kiva alkaa vaik mailaileen, ku näit cotonin omistajia ei kauheesti tääl Hyvinkään suunnal näy =( Mun koiruus löytyy koirat.comin sivuilta.. Kuvien nimet: pukin pikku apulainen, kaverukset ja ruokapöydässä.. Se on meiän Riku =) Kirjottele mulle ihmeessä ni vaihetaa kokemuksia. Osote on [email protected]