Malagasta hotelliin

benaali

Nyt avuton tarvii neuvoa,pitäisi päästä Malagan lentokentältä Benalmadenaan sujuvasti ja ilman taksia,bussi ja juna vaihtoehtoina.Mistä ne bussit lähtevät ja mikä on bussin numero joka vie Benalmadenaan? Onko juna myös kätevä? Benal beach on tarkempi osoite

11

344

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Juna on helpoin
    • alamäkilaskija

      ja koska taksi ei tule kysytymykseen niin saat vetää laukkua perässäsi kilometrin, tosin melkoista alamäkeä.

    • BB 2014

      Moro!
      Juuri vastaavalta reissulta kotoutuneena suosittelisin junaa.Lähtee aivan terminaalin edestä ja maksaa Benalmadenaan 4 ekee 2:lta hengeltä.Hotellille päin on alamäkeä koko matkan,juna-asemalta ulos tultua liikennevaloista yli kadun,käänny vasemmalle,värikkään aidan jälkeen käänny oikealle kävelykadulle.Siitä alaspäin jatkuu pikkukatuja pitkin kunnes vasemmalle jää jonkinlainen toriaukea josta kannattaa mennä Selwo vasipuiston opastusten mukaan.Vesipuiston sisäänkäynnin kohdalta mene vastapäisen lintupuiston sisäänkäynnistä puistoon ja sen läpi pääseet reipasta alamäkeä lammen sivuitse lähelle Benalin sisäänkäyntiä.Itse hotelli on sitten varsin mielenkiintoinen kun siellä on monta erillistä toimijaa,esim.kaksi respaa,uima-altailla peritään aurinkovuoteista maksu jne!Mutta suht siisti ja ainakin CLC BB:n huoneistot hyvin varusteltuja,normaaleimpien varustusten lisäksi oli mm.silitysrauta ja lauta pesukone!

    • benaali

      Kiitos vastauksista,ehkä se juna sitten on se paras vaihtoehto ja nopein.Bussi siis ei pysähdy lähelle hotellia jolloin matkalaukun retuuttaminen jäisi vähemmälle? Siitä hotellista joku voisi kertoa lisää,mikä paras lounaspaikka lähistöllä?

      • BB 2014

        Enpä tiedä mikä olisi paras mutta heti kun lähdet hotellilta oikealle ja sitten alaspäin kohti "tuuliviiri" risteystä on kaksi hyvää vaihtoehtoa! Ensin El Naranjo,pieni rafla joka tuntui olevan ainakin joka ilta täynnä = hyvää ruokaa!Sitten lähinpänä risteystä MIlan jossa on nuori henkilökunta joka oli erittäin tehokasta,mutta myös erittäin ystävällistä.Loistava esimerkki minkälaista palvelun pitäisi olla ravintolassa.


    • danielaH

      Ja tuuliviiriliikenneympyrstä vasempaan n. 500m löytyy (ainakin viime talvena oli vielä) yllättävän hyvä brittirafla "Shakesspeares", söin varmasti elämäni parasta kasvislasagnea siellä. Ei kannata siis pelästyä tuota pitäjien kansallisuutta, tekevät maukasta ruokaa!

    • varmanpäälle

      Ota juna ja Arroyo de la Mielessä pois. Sitten otat taksin ja maksat sen 3-4 egeä ja pääset takuuvarmasti perille oikeaan osoitteeseen. Ei voi olla matka parista eurosta kiinni, jos olet jo lentoihikin investoinut..? :)

      • alamäkilaskija

        Järkevämpää kun tämä ehdotus ei voi olla!


      • torretorre
        alamäkilaskija kirjoitti:

        Järkevämpää kun tämä ehdotus ei voi olla!

        Täysin samaa mieltä, lyhyillä matkoilla taksi on varsin edullinen Espanjassa.


    • benaali

      Eiköhän näillä tiedoilla jo päästä perille ja se Benal beach on kuvien perusteella niin iso hotelli että sikäli helppo löytää.Kysyisin vielä onko sen lähellä paikkaa jossa voisi syödä aamiaista ja lounasta seisovasta pöydästä,helpompi niin kuin kaikki osaset tilata erikseen

    • benaali

      Reissu takana ja hyvin meni matka,juna tosiaan on mainio kulkupeli ja lippu lentokentältä Benalmadenaan oli pari euroa ja viisi senttiä päälle,ei tosiaan taksia kantsi ottaa.Matka juna-asemalta Benal Beachiin tosiaan melko helppoa alamäkeä ja hotelli aikamoinen kolossi,kaksi respaa ja sekava rakennus mutta tosi hyvät huoneet,ei pettymys kokonaisuudessaan koko matka

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      357
      1564
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1226
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      117
      1127
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      118
      896
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      883
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      832
    7. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      110
      492
    8. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      490
    9. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      40
      488
    10. Nainen, tää meidän juttu ei ole ohitse

      Ennen kuin lihava nainen on laulanut.
      Ikävä
      36
      433
    Aihe