Nainen 32, ei lapsia. Mies 36, 2 lasta edellisestä suhteesta. Kauhea vauvakuume, mut mies ei hakua nyt ja vanhasta liitosta asiat asunnon kohdalla niin että voi tulla iso lasku eikä ole varmuutta et onko lapsiin edes varaa tulevaisuudessa. Mitä siis pitäs tehdä omien haaveiden toteutumiseksi? Juosta karkuun ja toivoa parasta vai jäädä ja toivoa parasta?
32 v. ja vauvakuume. Onko liian myöhäistä?
4
258
Vastaukset
- voi sua
kauhea tilanne :(
- Vääriä valintoja
Älä hanki lapsia ongelmatapauksen kanssa. Taisi jäädä sinulla lapset hankkimatta, jos juokset nyt karkuun. Odota rauhassa asioiden rauhoittumista ja joku 8 vuotta, ja sitten...miehesi taitaa muutenkin olla hankala tapaus..
- Ehdotan
Voisit sanoa miehelle, että odotat max. 2 vuotta, sitten käännyt spermanluovuttajan puoleen. Ja pidä siitä sanastasi sitten myös kiinni. Hän on omat lapsensa myös tehnyt, ja ehkä harkitsi sitä silloin tarkkaan, ehkä ei, mutta lopputulos oli ainakin ero ja asuntoasiatkin pielessä. Kuitenkaan tuskin katuu niitä lapsia. Nyt sinun pitäisi sitten hänen mielestään jättää lapset tekemättä huonon taloudellisen tilanteen takia ja koska häntä ei huvita. Mikäs hänellä, kun itsellä on jo lapset tehtyinä, ja tokihan hänellä on oikes olla hankkimatta lisää lapsia, onhan niissä pieninä kova hoitaminenkin. Mieti kuitenkin tarkkaan, haluatko itse uhrautua lapsettomaksi miehen takia.
Tuo asuntoasia ja ettei ole lapsiin varaa kuulostaa hiukan oudolta. Yleensä asunnosta pääsee eroon, ja harvalle kiva asunto on syy jättää lapset hankkimatta. Harvinaista myös, että kolmen aikuisen tuloilla ei pystyisi elättämään kolmea lasta. Etkö itse käy töissä ja pysty siten elättämään lapsesi? Onko miehesi omien lapsiensa ainoa huoltaja? Vaikka olisi kyse velkaantumisesta, niin tuskin sinä joudut miehesi veloista vastuuseen. Tietysti voi olla jokin vaikea taloudellinen tilanne kyseessä, mutta onhan sitä ennenkin lapsia hankittu, vaikkei niin hulppeita puitteita olisi ollutkaan.- Mene hoitoon
Älä sinä kusenluovuttaja siellä manipuloi ihmisiä hulluuksiin. Vedä käteen ja ruiki köyteen liukasteeksi ne kuses.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202081
- 1561977
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h281926Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue141173- 51987
- 85946
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To23875- 114834
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell50811Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon32779