TERKKARI

Kertokaa pliis minkäläinen terkkari on kutosella
Mitä siellä tehdään???
162190
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Eihän kutosel viel mtn tapahu... Kasilla vasta tutkitaan kunnolla ja se ei tunnu kivalta ku joku vieras akka tutkii paikkoja joihin ei haluais sen koskevan...

Äänestä
  • et taija v* olla viel kasilla?! kasilla EI kosketella mitään paikkoja! ehkä ryhti tarkistetaan jos siinä on ollu vikaa,mut sillonki voi sanoo,et haluu olla paita päällä ja mihinkään ei oo pakko suostuu.mut kuitenkaa ei ne teijän kroppii mitenkään arvostele,ne on nähny monet siellä ja kaikil on samat jutut.EIKÄ ne oo pahoja tai oikeestaan ne ei siis oo noloja,,terkkarintarkastukset siis. mut oikeesti se tehään kaikille ja se on vaan pahempi jos et mee sinne sul voiki olla joku sairaus et kumpi mieluummin??????? :)

    Äänestä

  • nti89 kirjoitti:

    et taija v* olla viel kasilla?! kasilla EI kosketella mitään paikkoja! ehkä ryhti tarkistetaan jos siinä on ollu vikaa,mut sillonki voi sanoo,et haluu olla paita päällä ja mihinkään ei oo pakko suostuu.mut kuitenkaa ei ne teijän kroppii mitenkään arvostele,ne on nähny monet siellä ja kaikil on samat jutut.EIKÄ ne oo pahoja tai oikeestaan ne ei siis oo noloja,,terkkarintarkastukset siis. mut oikeesti se tehään kaikille ja se on vaan pahempi jos et mee sinne sul voiki olla joku sairaus et kumpi mieluummin??????? :)

    siis kumpi pahempi:mennä vai olla menemättä? :D

    Äänestä

  • Ei mulla vaan joku vieras akka tutkinu paikkoja joihin en ois halunnu sen koskevan.. Siis se mtn tehny.. Ihan normaali ku vertaa muihin... Kyseli vaan kaikkee, eikä ollu mtnkää "kiusallista"... Tutkitaan kunnolla.. :D Heh heeeheheeheheeeee... :D :D :D

    Äänestä

  • Sporttimimmi90 kirjoitti:

    Ei mulla vaan joku vieras akka tutkinu paikkoja joihin en ois halunnu sen koskevan.. Siis se mtn tehny.. Ihan normaali ku vertaa muihin... Kyseli vaan kaikkee, eikä ollu mtnkää "kiusallista"... Tutkitaan kunnolla.. :D Heh heeeheheeheheeeee... :D :D :D

    ..joutu olla pikkareil sen terkan edes ja sit se vaa veti pikkarit pois et se voi kattoo karvotuksen, että onko kehittyny oikein! *voi pahoin* Sit se kattoo semmosesta taulukosta et onko se ihan hyvä "määrä" verrattuna pituuteen yms.. En ees ollu kuullu et kasilla tehtäis tommosta, mut kyl se ihan kaikille tehtiin. :/

    Äänestä

  • terkkarikammonen kirjoitti:

    ..joutu olla pikkareil sen terkan edes ja sit se vaa veti pikkarit pois et se voi kattoo karvotuksen, että onko kehittyny oikein! *voi pahoin* Sit se kattoo semmosesta taulukosta et onko se ihan hyvä "määrä" verrattuna pituuteen yms.. En ees ollu kuullu et kasilla tehtäis tommosta, mut kyl se ihan kaikille tehtiin. :/

    Nii tehtiinkö tuo kuudennella vai kasilla? No entäs pojille sitte?

    Äänestä

  • nti89 kirjoitti:

    siis kumpi pahempi:mennä vai olla menemättä? :D

    Tottakai meet. Ideanahan on että sinä saat mahdollisuuden torjua jonkun piilevän sairauden.
    Eli kerrot asiat niin kuin ne ovat. Ei tarvi sitten myöhemmin katua.

    Äänestä

  • terkkarikammonen kirjoitti:

    ..joutu olla pikkareil sen terkan edes ja sit se vaa veti pikkarit pois et se voi kattoo karvotuksen, että onko kehittyny oikein! *voi pahoin* Sit se kattoo semmosesta taulukosta et onko se ihan hyvä "määrä" verrattuna pituuteen yms.. En ees ollu kuullu et kasilla tehtäis tommosta, mut kyl se ihan kaikille tehtiin. :/

    Ihmettelen että ei Suomalaisille saunaihmisille ei alastomuuden pitäisi olla mikään tabu. Ja kun vielä terkkari on asiallinen tyyppi. Reaktiosi on kyllä ihan ymmärrettävä mutta sinä ymmärrät että se on kuintekin tarpeellista kun halutaan varmistaa miten kukin kehittyy (ja etsitään mahdollisia piileviä vikoja/sairauksia).

    Äänestä

  • Mä kuulin joiltan meidän koululaisilta et kasilla terkkari kysyis tytöiltä et tartetaanko e-pillereitä. Pitääkö tää paikkansa?

    Äänestä

  • jokuvaan- kirjoitti:

    Mä kuulin joiltan meidän koululaisilta et kasilla terkkari kysyis tytöiltä et tartetaanko e-pillereitä. Pitääkö tää paikkansa?

    Kannattaa nyt kuitenkin musitaa, että reseptin saa kirjoittaa vain yliopistollisesti korkeakoulutettu laillistettu lääkäri, ei kukaan opisto-/ammattikorkeakoulutasolla koulutettu terveydenhoitaja.

    Äänestä

riippuen paikkakunnasta kivekset tutkitaan joko kutosel kasil tai ysil taikka sitten viimestään kutsuntoihin mennessä

Äänestä
  • Ei enää niitä kasilla tarkasteta (kiveksiä)

    Äänestä

Mä olin 17.12.2007 terveydentarkastuksessa! Mun piti ottaa vaatteet pois ja ja mulla katottiin, ryhti, näkö, pituus ja paino. Sitten terkkari käski mua ottamaan rintsikat pois. Sit mun piti mennä terkkarin eteen seisomaan ja terkkari istus mun edessä. Puhuttiin terkkarin kaa murrosiästä ja sit se koitti mun tissejä, että onk´s ne kovat, ne kuulema oli hyvät ja kovat. Sit mun piti mennä sellaiseen `tissikoneeseen` ja olin siinä n. 10 minuuttia. Sitten terkkari puhus taas murrosiästä ja sano kattovansa mun pikkareihin ja en tiedä miksi se sinne katto, luulen että se kattos sen takia, et oisko mul ollut karvoi ja valkovuotoo? Mulla on molempii. Kattoskose sen takia? (epätietoinen) Mulle voi vastata mun s.postiin; [email protected]

Äänestä

missä asut, niinku et kun eri paikkakunnilla voi olla erilaiset tarkastukset?? mua meinaa alko pelottamaan ihan sikana kun oon just 5lk ja tarkastus tulossa!

Äänestä

SIELLÄ KATSOTAAN MONTA PIPPELIKARVAA SINULLA ON JA ONKO BANAANIJANNE KÄYNYT ANUKSESSASI. TYTÖILLÄ TYÖNNETÄÄN MAKKARA PYLLYYN JA HEIDÄN ON TEHTÄVÄ ISTUMAANNOUSUJA MAKKARA PYLLYSSÄ.

Äänestä

pyllyseta oot kyllä järkevä ! XDDDDDD

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Terkkari kirjoitti:

Kertokaa pliis minkäläinen terkkari on kutosella
Mitä siellä tehdään???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu