Eikö kirkon pitäisi kertoa seksimessuilla kuinka orjuuttavaa seksikäyttäytyminen voi olla sekä jatkuva mielihyvän hakeminen seksitä ja pornosta.Minusta Jumala tuomitsi ennekaikken seksiriippuvuuden.Meneekö kirkko seksimessuille siunamaan vai vapauttamaan?
Seksiterapeutin tehtävä on esitellä välineitä miten parhaiten tyydyttyy,onko siinäkin pappi mukana?
Vai kertomaan miten saa kaikken parhaimmat tyydytykset?
Jo on menty pitkälle!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288755479630.html
Seksiterapeutin tehtävä on esitellä välineitä miten parhaiten tyydyttyy,onko siinäkin pappi mukana?
Vai kertomaan miten saa kaikken parhaimmat tyydytykset?
Jo on menty pitkälle!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288755479630.html
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jos nämä kaksi yhdistetään siis seksuuaalinen rajattomuus ja kirkko on meillä se kirkko jota aikamme "sodomistit" tavoittelevatkin, ja silloin myös voi syntyä jopa addiktoitumista uskonnolliseen seksiin, vaikkapa uusina oraalimessuina, jos sateenkaarimessut eivät enää kirkossa kävijöitä tyydytä.
Mitä kirkko ei tekisi ollakseen mieliksi - paitsi julista evankeljumia.
Kirkko saa ihmiset suorastaa hekumaan hekumassa, kun sen pääsee vielä vauhtiin.
Niin kovin murheellista. Eikö tätä seksiä tule jo muutenkin aivan liikaa joka kanavalta?
Olen aivan tavallinen isoäiti. En ole tarvinnut joutavia apuja. Mitä tuokin nyt muka kirkolle kuuluu!
Sen sijaan hengellisestä sanomasta on kova puute. Lauma on hajonnut jos jonkinlaisiin joukkoihin! Missä sanoma siveellisyyden kannustamiseksi?
Kirkko on jo ihana "runsauden sarvi", jossa seksuaalisuudesta sen kaikissa ilmenemismuodoissa tehdään se sallivuuden puitteissa ilosanomaa kaikille, kuten myös Kari Mäkinen on sinne sisäänkutsuessaan todennutkin, kaikki tervetulleiksi "seksuaaliseen suutaukseen katsomatta".
Tähän on pakko vitsailla, että seksiterapeutti on itse asiassa entisaikojen tirkistelijä, eli Peeping Tom. (Haluaa vain kunniakkaan muodon tirkistelylleen.)
Samalla tietysti nykyajan uusavuttomuus yhdistyneenä ekshibitionismiin mahdollistaa tuollaisen. Siitä saa sitten vielä palkkaakin. Ilmankos makuuhuoneen ikkunan takana ei enää niin usein ole tirkistelty.