Eikö kirkon pitäisi kertoa seksimessuilla kuinka orjuuttavaa seksikäyttäytyminen voi olla sekä jatkuva mielihyvän hakeminen seksitä ja pornosta.Minusta Jumala tuomitsi ennekaikken seksiriippuvuuden.Meneekö kirkko seksimessuille siunamaan vai vapauttamaan?
Seksiterapeutin tehtävä on esitellä välineitä miten parhaiten tyydyttyy,onko siinäkin pappi mukana?
Vai kertomaan miten saa kaikken parhaimmat tyydytykset?
Jo on menty pitkälle!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288755479630.html
Onko kaikki sallittua
7
155
Vastaukset
- Setä Sigmud
Jos nämä kaksi yhdistetään siis seksuuaalinen rajattomuus ja kirkko on meillä se kirkko jota aikamme "sodomistit" tavoittelevatkin, ja silloin myös voi syntyä jopa addiktoitumista uskonnolliseen seksiin, vaikkapa uusina oraalimessuina, jos sateenkaarimessut eivät enää kirkossa kävijöitä tyydytä.
- xyxy
Mitä kirkko ei tekisi ollakseen mieliksi - paitsi julista evankeljumia.
- Raakel Liekeissä
Kirkko saa ihmiset suorastaa hekumaan hekumassa, kun sen pääsee vielä vauhtiin.
- ei kiitos
Niin kovin murheellista. Eikö tätä seksiä tule jo muutenkin aivan liikaa joka kanavalta?
Olen aivan tavallinen isoäiti. En ole tarvinnut joutavia apuja. Mitä tuokin nyt muka kirkolle kuuluu!
Sen sijaan hengellisestä sanomasta on kova puute. Lauma on hajonnut jos jonkinlaisiin joukkoihin! Missä sanoma siveellisyyden kannustamiseksi? - Anna Lustig
Kirkko on jo ihana "runsauden sarvi", jossa seksuaalisuudesta sen kaikissa ilmenemismuodoissa tehdään se sallivuuden puitteissa ilosanomaa kaikille, kuten myös Kari Mäkinen on sinne sisäänkutsuessaan todennutkin, kaikki tervetulleiksi "seksuaaliseen suutaukseen katsomatta".
- keveyttä kehiin
Tähän on pakko vitsailla, että seksiterapeutti on itse asiassa entisaikojen tirkistelijä, eli Peeping Tom. (Haluaa vain kunniakkaan muodon tirkistelylleen.)
- keveyttä kehiin
Samalla tietysti nykyajan uusavuttomuus yhdistyneenä ekshibitionismiin mahdollistaa tuollaisen. Siitä saa sitten vielä palkkaakin. Ilmankos makuuhuoneen ikkunan takana ei enää niin usein ole tirkistelty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p586692Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3495774Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1715395Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1505173Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204410Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite463105Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202906Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282717Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32688- 802355