Eli siis olen tosi ihastunut yhteen kaks vuotta vanhempaan poikaan, ollaan samassa koulussa. En vaan keksi mitään keinoo miten lähestyy häntä, kun varmasti ihmettelis jos yhtäkkii juttelisin hänelle varsinkin jos se on just sillon sen kavereiden kans. Ketään mun kaveri ei siis ole tän pojan kaveri et voisi auttaa eli en tiedä yhtään mitä tekisin ja en jaksa vaan olla ja haaveilla siitä kun en osaa tehä asialle mitään..
Joku ihana auttakoon mua :/
Pleasesomeonehelpmee
4149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Let it gooo let it gooo
ää kinkkinen tilanne, et oo todellakaa ainoo kelle on käyny noi! mullaki oli samanlainen tilanne. Voin kertoo ohjeet:
1. Jos hänellä on facebook, pyydä häntä kamuksi.
2. Tee joku päivitys kun näät hänen olevan paikalla, esim " tykkää niin laitan ulkonäön chattiin " sit tietenkin jos hän tykkää siitä niin laitat hyvän ulkonäön ;) ja muista hymiö perään :) Ja jos siinä vaan on hyvä tilaisuus jatka juttua :)
3. Kun näät hänet koulussa, hymyile!
4. Älä katso pois päin vaan silmiin, mutta muista myös irrottaa katseesi :D
5. Oo onnellinen jos hän tykkää sun fb kuvastas ja jos hänellä on fb kuvia, tykkäile niistä.
6. Ole ns. tarpeeksi sosiaalinen niin hän huomaa kyllä et pidät hänestä :) ja sitten vaan odottelet tuleeko vastakaikua..
en oo ap mut tosi hyvii vinkkei mä käytän ainaski noit !:--)
Senyt ei kerro yhtään mitään jos joku tykkää sun kuvista instagramissa tai facebookissa