ETKÖ TAJUA, ETTÄ KAIKKI PROFIILISTASI NÄKYY! TIESIMME JO ALALLE HAKEUTUESSAMME, ETTÄ ALALLA ON ENEMMÄN TEKIJÖITÄ, KUN ON KYSYNTÄÄ JA ETTÄ AINOA KEINO SAADA RAHAA ON SAADA APURAHOJA! SIKSI ALOIMMEKIN SAMANTIEN PROTESTITAITEILIJOIKSI! KUINKA TYHMÄNÄ OIKEIN PIDÄT MEITÄ!
MITEN TYHMÄNÄ PIDÄT MEITÄ!
1
263
Vastaukset
- khjihioioi
Kaikista lemmikeistä koirat ovat kaikkein äänekkäimpiä ja metelöivät eniten. Jos koiria ei olisi, ei olisi eläimien aiheuttamia meluhaittojakaan.
Koirat sotkevat ja likaavat. Koirat levittävät paschaa joka paikkaan. Jos koiria ei olisi, ei katujen varsiltä löytyisi paschaa kuin aniharvoin, nyt sitä on siellä tonneittain. Koirien lika näkyy myös rakennuksissa joissa koiria elää. Muiden lemmikkieläinten likaa ei näy lainkaan.
Miään muu lemmikki ei tapa ihmisiä kuten koira. Suomessa koira tappaa enemmän ihmisiä kuin mitään muu eläin ja se johtaa myös vahingoittamistilastoja.
Mutta mitään näistä asioista ei saa tuoda julki koiraihmisten keskuudessa. He haluavat elää epätodellisuudessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1256388Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716143Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443982Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482405Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1301447- 131289
- 1871118
- 64950