Partyliten "tuikkivien" kopiot!!

Candelariacandles

Olen ostanut Tokmannilta vastaavia tuikkuja, joissa on muovinen kuppi, enkä rehellisesti sanottuna ole huomannut mitään eroa "aitoihin". Kumpi on teidän mielestänne laadukkaampaa Partylite vai perusmarketti kynttilät?

6

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...........

      Perusmarkettikynttilät.

      Minä EN tarvitse ns. "konsulttia" ostaakseni kynttilöitä. Hyvin kallista on näiden helppoheikkien lätinä, ja minä tarvitsen VAIN kynttilöitä, en maksullista seuraa.

      • Yankee forever

        Parhaimmat on kyllä yankee candles kynttilät!niitä saa edulisesti jos tilaa englannista. Muistaakseni alle 24 eurin tilauksesta menee postikuluja n. kolme euroo ja 12 ihanasti tuoksuvaa ja loppuun saaka palavaa tuikku maksaa n. 5-7 euroa. Yankee.co.uk. Tuotteet tulee viikossa ja siellä on myös ihania tuikkuastuoita.


    • tuikkiva

      Vaihdoin Partylitet tarjoustalon tuikkiviin. aivan samanlaisia. Lidilissä on myös.

    • Min mielipide

      Partyliten tuikkivat leiskuttaa ja palaa korkealla liekillä.Halvemmat palaa tasaisemmin ja ihan yhtä kauan-6 tuntia keskimäärin.Ainoat partylitet,joita käytän,on tuoksuvahakiekot,ja votiivit.

    • Pettynyt polttelija

      Poltan parasta aikaa votiiveja uljaissa kynttiläkupeissa,yksi palaa,ja kaksi tukehtui,vaikka poltin sydämet pohjaan kiinni niinkuin on neuvottu.Harmittaa.En aio enää ostaa Partyliteja.

    • Corinne1

      Minusta Partylite on mielettömän kalliita, ja ei mitenkään erikoisia. Olin viikonloppuna kutsuilla, aika tylsää tavaraa ja totesin, että niin ylihintaista tavaraa kun olla ja voi. En suoraan sanottuna ymmärrä kuinka tuollainen business voi kannattaa. Ostavatko ihmiset vain sen takia, etteivät kehtaa muuta kun kerran kutsuille ovat menneet. Minä en tule menemään koskaan toistamiseen.
      Tavalliset kynttilät ajavat juuri saman asian, toki niissäkin on eroja (jotkut valuvat), mutta hyviä löytyy vaikka millä mitalla ja maksavat murto-osan Partylinen kynttilöistä.
      Myös niiden lyhdyt ovat ylihintaisia, eikä mitenkään hienommat kuin tavaratalojen, Tokmannin tai Minimanin lyhtyjä.
      Ostan yleensä laatutavaraa, jos on kyse isommista ostoksista, esim. huonekaluista. Koriste-esineet taas tykkään vaihtaa, joten minusta on ihan turha laittaa paljon rahaa yksittäiseen koriste-esineeseen tai kynttilään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      20
      5054
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      3092
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1300
    4. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      100
      1278
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1210
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1084
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      893
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      845
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      763
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      35
      742
    Aihe